Sağlık Bakanlığı büro personeli alımı KPSS 4597 nitelik kodu nedir başvuru şartları neler?

Sağlık Bakanlığı büro personeli alımı başvurusu için istenilen 4597 nitelik kodu başvuru formu doldurmak isteyen kişiler tarafından araştırılmaya başlandı. Peki, 4597 nitelik kodu nedir, ne işe yarar?

Sağlık Bakanlığı büro personeli alımı KPSS 4597 nitelik kodu nedir başvuru şartları neler?

Devlet memuru olmak istiyorum diyen kişilerin uzun süredir bekledikleri Sağlık Bakanlığı Personel Alımı 2022 ilanı geride bıraktığımız günlerde Resmi Gazete ile yayımlanmıştı. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyen kişilere pek çok branşta iş başvurusu yapma imkanı sunan ilanda 2022 KPSS lisans tercih kılavuzu nitelik kodları üzerinden başvuru formu doldurulmaya başlandı. 

Sağlık Bakanlığı personel alımı iş ilanı için en çok başvuru yapılan pozisyonlardan biri de büro personeli pozisyonu olarak öne çıkmıştı. Bu pozisyon için iş başvuru formu doldurmak isteyen kişiler KPSS 4597 nitelik kodu konusunda araştırmalara başladı. Peki, KPSS 4597 nitelik kodu nedir, ne anlama gelir?

KPSS 4597 NİTELİK KODU NEDİR, NE ANLAMA GELİR?

Sağlık Bakanlığı büro personeli alımı için başvuru formu doldurmak isteyen kişiler KPSS 4597 kodu hakkında "KPSS 4597 kodu nedir, ne anlama gelir?" araştırmaları yapmaya başladı. Başvuru yapmadan önce sonradan mağdur olmamak ve başvurularının iptal edilmemesini sağlamak adına 4597 nitelik kodunu merak eden kişiler hem sosyal medya platformları, hem arama motorları hem de formlar üzerinden araştırmalarını sürdürüyorlardı. 

2022 KPSS lisans tercih kılavuzunda belirtilen nitelik kodları iş başvurusu için tercihte bulunacak olan adaylarda da aranılan şartları ve olması gereken özellikleri göstermektedir. Nitelik kodunun uygulama amacı ortak başvuru koşullarını tek bir kod altında toplayarak benzer şartların aranıldığı diğer pozisyonları adayların daha rahat görüntüleyebilmesi ve gereksiz uzun form bilgisinden uzaklaştırmaktır. 

4597 nitelik kodunun anlamı ise Sağlık İdaresi lisans programından mezun olma şartının taşınmasıdır. Sağlık Bakanlığı KPSS tercih kılavuzu üzerinden 4597 nitelik kodu yer alan pozisyonları sadece Sağlık İdaresi lisans programı mezunu olan kişiler tercih edebilir. 

SONRAKİ HABER