Son dakika deprem haberi: AFAD duyurdu, Antalya'da deprem oldu! Antalya depremi şiddeti kaç, merkez üssü neresi?

Türkiye beşik gibi sallanmaya devam ederken AFAD ve Kandilli Rasathanesi tarafından son dakika deprem haberleri duyurulmaya devam ediyor. Son dakika deprem nerede oldu, Antalya'da deprem mi oldu, Antalya depremi şiddeti kaç?

Son dakika deprem haberi: AFAD duyurdu, Antalya'da deprem oldu!

Türkiye yeni bir deprem fırtınası içerisine girerken pek çok farklı bölgeden son dakika deprem haberleri gelmeye devam ediyor. Dün yapılan son dakika açıklamaları ile Kahramanmaraş Dulkadiroğulları ve Erzurum Tekman'da peş peşe deprem yaşandığı duyurulmuştu. 

Bugün yapılan son dakika açıklaması ile ise Antalya'nın Kumluca ilçesi merkez üssü olan bir deprem yaşandığı ilan edildi. Yaşanan deprem şehirde büyük panik yaşanmasına neden olurken pek çok Antalyalı sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile depremin aslında daha şiddetli olduğu ve hissedildiği yönünde paylaşımda bulundu. 

SON DAKİKA DEPREM HABERİ: ANTALYA'DA DEPREM Mİ OLDU, ANTALYA DEPREMİ KAÇ ŞİDDETİNDE?

T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Deprem Dairesi Başkanlığı AFAD resmi hesabı üzerinden yapılan paylaşımda Antalya'da deprem yaşandığı açıklandı. Depremin merkez üssü Akdeniz açıkları Antalya Kumluca olarak ilan edilirken depremin şiddeti ise 4.2 olarak ilan edildi. 

AFAD tarafından yapılan açıklamada geçmiş olsun mesajı yayımlanırken ilk belirlemelere göre deprem nedeni ile bir olumsuzluk yaşanmadığı dile getirildi Antalya bölgesinde son zamanlarda yaşanan fay hareketliliği nedeniyle depremin ardından yaşanan panik daha büyük oldu. 

Son dakika deprem haberi: AFAD duyurdu, Antalya'da deprem oldu! Antalya depremi şiddeti kaç, merkez üssü neresi?

Depremin ardından #Antalya ve #deprem etiketleri ile sosyal medya hesaplarında yapılan paylaşımlarda yayımlanan videolarda gerçekten depremin son derece şiddetli hissedildiği görülürken vatandaşların yaşadıkları korku ve panikte paylaşımlara yansıdı. Depremde can ve mal kaybı yaşanmaması ise sevinç yarattı.