Son Dakika Kabine Değişikliği Resmi Gazete'de! Milli Eğitim Bakanlığına Atanan Mahmut Özer Kimdir?

6 Ağustos 2021 Cuma günü tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk görevden alınıp yerine Prof. Dr. Mahmut Özel Milli Eğitim Bakanı olarak atandı.
Son Dakika Kabine Değişikliği Resmi Gazete'de! Milli Eğitim Bakanlığına Atanan Mahmut Özer Kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'nin 6 Ağustos 2021 Cuma tarihli sayısında Atama Kararnameleri yayımlandı. Bu atama kararnameleri içerisinde çok önemlki bir görev değişikliği resmen açıklandı.

GÖREVDEN AFFINI TALEP EDEN ZİYA SELÇUK BAKANLIKTAN ALINDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile Resmi Gazete'de yayımlanan 2021/387 karar sayılı atama kararına göre Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk görevden alındı. Yayımlanan atama kararında yer alan ifadelere göre Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk görevden affını talep etti ve bu af talebi Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edildi.

ZİYA SELKÇUK'UN YERİNE PROF. DR. MAHMUT ÖZER ATANDI

Görevden affını talep ettiği için Milli Eğitim Bakanlığı görevinden alınan Ziya Selçuk'un yerine atanan yeni Milli Eğitim Bakanı da belli oldu. Buna göre yeni Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer oldu. Mahmut Özer, Türkiye Cumhuriyeti'nin Yeni Milli Eğitim Bakanı oldu.

Son Dakika Kabine Değişikliği Resmi Gazete'de! Milli Eğitim Bakanlığına Atanan Mahmut Özer Kimdir?

MİLLİ EĞİTİM BAKANI MAHMUT ÖZER KİMDİR?

1970 yılında Tokat'ta dünyaya gelmiştir. 1988 yılında Tokat İmam Hatip Lisesi'nden mezun olan Mahmut Özer, 1992 yılındaİstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamladı.

Mahmut Özer 1992 ile 1994 yılları arasında Elektronik Mühendisi olarak Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nde çalıştı. 1994 yılında Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak işe başlayan Mahmut Özer bu görevi 2002 yılına kadar devam ettirmiştir.

2001 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitisü Elektrik – Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalı'nda doktora eğitimini tamamlayan Mahmut Özer 2002 yılında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nde yardımcı doçent olarak göreve başlamıştır. Aynı üniversitede 2005 yılında doçent, 2010 yılında da profesör olmuştur. 2010 yılında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi rektörü olan Mahmut Özer iki dönem bu görevde bulunmuştur.

2018 yılına kadar çeşitli akademik görevlerde bulunan Mahmut Özer bu tarihte Milli Eğitim Bakan Yardımcısı olarak atandı. Ziya Selçuk ile koordinasyon halinde 3 yıldır görev yapan Mahmut Özer 6 Ağustos 2021 tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Milli Eğitim Bakanı olarak atandı.

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararı ile Mahmut Özer, Milli Eğitim Bakanlığı görevine resmen başladı.