Son Dakika: Kritik Kabine Öncesi Bilim Kurulu'nun Yeni Aşı Önerisi! Zorunlu Aşı Açıklaması...

Okulların açılmasına sayılı günler kala aşı zorunluluğu hakkında yeni açıklamalar geldi. Bilim kurulundan aşı açıklaması ile zorunlu aşı tartışmaları alevlendi!
Son Dakika: Kritik Kabine Öncesi Bilim Kurulu'nun Yeni Aşı Önerisi! Zorunlu Aşı Açıklaması...

Türkiye'de zorunlu aşı tartışmaları son günlerde giderek alevlenirken kritik kabine toplantısı öncesinde gerçekleştirilen Bilim Kurulu toplantısı ile yeni öneriler masaya yatırıldı. Okulların açılış tarihi yaklaşırken yüz yüze eğitim alarmı verildi.

Yüz yüze eğitim için tüm önlemlerin alınması gerektiğine yapılan vurguda önümüzdeki kabine toplantısında gündeme alınması önerilen yeni tavsiye kararları alındı. Aşı karşıtlarının yakından takip ettikleri ve karşı çıktıkları zorunlu aşı uygulaması için yeni kritik kararlar alındı.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK, YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLAYACAK MI?

2021 - 2022 eğitim öğretim yılı bu sene 6 Eylül 2021 tarihinde başlayacak. MEB tarafından açıklanan takvime göre 6 Eylül tarihinde eğitim öğretim yüz yüze başlayacak. Okulların açılacağı tarihe kadar öğrencilerin aşılanması formülü daha önce de gündeme getirilmişti.

Ancak aşılamada yaş sınırı için beklenen karar çıkmadığı için bu formül hayata geçirilememişti. Yapılan yeni Bilim Kurulu Toplantısı ile kritik karar alındı. Basına sızdırılan haberlere göre Bilim Kurulu 12 - 18 yaş aralığı için aşı kararı aldı. Yani koronavirüs aşı yaş sınırı 12 yaşa kadar çekilecek.

Son Dakika: Kritik Kabine Öncesi Bilim Kurulu'nun Yeni Aşı Önerisi! Zorunlu Aşı Açıklaması...

BİLİM KURULU TAVSİYE KARARI KABİNE TOPLANTISINDA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A SUNULACAK!

Bilim Kurulu tarafından alınan tavsiye kararları yapılan kabine toplantısı ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde kabineye sunuluyor. Kabinede yapılan görüşmeler ile tavsiye kararları değerlendiriliyor ve uygun bulunanlar onaylanarak kabine sonrası ulusa sesleniş konuşması ile Erdoğan tarafından kamuoyuna ilan ediliyor.

Pazartesi günü kritik kabine öncesinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın kapsamlı bir basın toplantısı yapması, aşılama oranı, yeni vaka sayısı ve illere göre haftalık koronavirüs vaka sayısı haritası tablosu konusunda kapsamlı bir sunum yapması bekleniyor. Karar çıkması durumunda ilk etapta 16-18 yaş arası sonrasında ise 12-16 yaş arasındaki çocukların aile izni alınarak aşılanması planlanıyor.

Son Dakika: Kritik Kabine Öncesi Bilim Kurulu'nun Yeni Aşı Önerisi! Zorunlu Aşı Açıklaması...

ERTELENEN KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, YENİ KABİNE TOPLANTISI HANGİ TARİHTE OLACAK?

Orman yangınları ve sel felaketi nedeni ile bakanların felaket bölgelerine gitmesi nedeni ile kabine toplantısı ertelenmişti. Yapılan son açıklamalarda kritik kabine toplantısının Pazartesi günü yani 16 Ağustos 2021 tarihinde gerçekleştirileceği duyurulmuştu.