Son Dakika Orman Yangını Haberi! Heybeliada'da Yangın Çıktı!

Türkiye orman yangınları ile mücadele etmeye devam ederken İstanbul Heybeliada son dakika orman yangını haberi ile yürekler ağıza geldi!
Son Dakika Orman Yangını Haberi! Heybeliada'da Yangın Çıktı!

İstanbul'da korkulan oldu ve orman yangını haberi geldi. Şehirde zaten az kalan ormanlar büyük değer taşırken Heybeliada Eski Değirmenyeri mevkisinde orman yangını başladığı açıklandı.

Son dakika haberi olarak ajanslara geçilen bilgilere göre Heybeliada Eski Değirmenyeri bölgesinde orman yangını başlarken ekipler acil kodu ile hemen bölgeye sevk edildi. Yangının daha fazla büyümeden söndürülmesi adına helikopterlerle müdahale de başladı.

İSTANBUL HEYBELİADA ESKİ DEĞİRMENYERİ BÖLGESİNDE ORMAN YANGINI: YÜKSELEN DUMANLAR PANİK YARATTI!

Son dakika orman yangını haberinin ajanslara düşmesinin ardından açıklama yapan Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül feribot seferlerinde aksama yaşanmayacağını ve şu ana kadar gelen bilgilere göre yangından kimsenin etkilenmediğini dile getirdi.

Her türlü kuruluşun yangına müdahale konusunda hemen devreye girdiğini ve yangına müdahaleye geçildiğini belirterek yangının şu anda Hüseyin Rahmi Gürpınar Müzesi ile yerleşim yerlerini tehdit etmediğini söyledi.

Hafta sonu tatili olması ve havaların sıcak olması nedeniyle Heybeliada'da çok sayıda piknikçinin bulunduğu belirtilirken orman yangının nedeni ise henüz açıklanmadı. Hatırlanacağı üzere Temmuz ayı sonunda Antalya Manavgat bölgesinde başlayan orman yangınları çok sayıda ile de sıçramış, büyük bir afet haline dönmüştü.