SON DAKİKA: ÖSYM Başkanı Ersoy Açıkladı! KPSS Lisans sınavı 2022 iptal edildi, ÖABT ve alan sınavları oturumu ertelendi

SON DAKİKA: ÖSYM Başkanı Ersoy Açıkladı! KPSS Lisans sınavı 2022 iptal edildi, ÖABT ve alan sınavları oturumu ertelendi
Milyonlarca adayın beklediği 2022 KPSS sınav kararı açıklandı. ÖSYM Başkanı Ersoy yaptığı açıklama ile sınavı iptal ettiklerini duyurdu. İşte o karar...

Memur olmak isteyen adayların 31 Temmuz 2022 günü girdikleri KPSS 2022 lisans oturumları iptal edildi. Dün gece yarısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ÖSYM Başkanı olarak atanan Bayram Ali Ersoy tarafından yapılan açıklama ile beklendiği üzere KPSS 2022 sınavı iptal edildi. 

Hatırlanacağı üzere KPSS sınavında çıkan bazı soruların özel bir yayınevi tarafından basılan sorularla birebir aynı olduğu iddia edilmiş, sosyal medyada yayımlanan görsellerde soruların şıklarının bile aynı olduğu görülmüştü. İddialar en başta ÖSYM tarafından yalanlansa da daha sonra konu hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan soruşturma talimatı vermişti. 

ÖSYM BAŞKANININ SINAV İPTAL KARARI AÇIKLAMASI! 2022 KPSS NEDEN İPTAL EDİLDİ?

"6-7 Ağustos 2022 ve 14 Ağustos 2022'de yapılacak KPSS oturumları ertelenmiştir. İptal edilen ve ertelenen sınavlara ilişkin yeni takvim en kısa sürede kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Yeni KPSS takvimi 17 Eylül'de başlayacaktır. Sınavı iptal edilen KPSS adaylarından, gireceği yeni sınav için herhangi bir ilave ücret talep edilmeyecektir.

Ortaya çıkan eksiklik ve aksaklıkları açık yüreklilikle kamuoyuyla paylaşıp, tedbirleri alarak ÖSYM'nin milletin kalbindeki yerini güçlendirmekte kararlıyız. (2022-KPSS) Hiç arzu etmediğimiz şekilde iptal ve ertelemelere sebebiyet veren bu talihsiz süreçten dolayı tüm adaylardan özür diliyoruz"

Sınavın iptal edilmesinin ardından gözler yeni tarihe çevrildi... Yeni KPSS takvimi 17 Eylül tarihinde açıklanacak.