Süleyman Soylu Sokağa Çıkma Yasakları Ne Zaman Kaldırılacak Sorusuna Cevap Verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu 1 Haziran'dan sonra hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasaklarının kalkıp kalkmayacağına dair soruya da yanıt verdi.
Süleyman Soylu Sokağa Çıkma Yasakları Ne Zaman Kaldırılacak Sorusuna Cevap Verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir televizyon programına katılarak önemli açıklamar yaptı. Koronavirüs gündemini ve merak edilenleri yanıtlayan Bakan Soylu 1 Haziran sonrasında yasakların kalkıp kalkmayacağına dair de bilgilendirmede bulundu.

TÜRKİYE SÜRECİ İYİ YÖNETTİ

Türkiye'nin koronavirüs sürecini başarı ile yönettiğini söyleyen Bakan Süleyman Soylu, “Pandeminin her bir adımınıu yeni bir süreç olarak yaşamak zorunda kaldık. Bunu sadece biz değil tüm dünya yaşadı. Dünyadaki manzarayı hep beraber gördük. İnsanlar morglardan cenazelerini alamadılar. Koronavirüse yakalananları hastaneler kabul etmedi. Bizim ülkemizde böyle bir manzara asla yaşandı ve yaşanmaz da. Biz hep temkinli adımlar atıp süreci yönettik.” dedi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARI NE ZAMAN KALDIRILACAK

1 Haziran'dan sonra sokağa çıkma yasaklarının kaldırılmasına dair bir adım atılacak mı sorusunu yanıtlayan Bakan Soylu, “Günde 250-300 vatandaşımız hayatını kaybedirdu. Vaka sayılarını aldığımız tedbirlerle 60 binden 10 bine kadar düşürdük. Bu süreçte vatandaşlarımız çok büyük fedakarlıklar yaptılar. 1 Haziran sonrası çok merak ediliyor. O süreçte de bazı tedbirlerimiz olabilir. Ancak aşılamayı arttırırsak daha rahat hareket edebileceğiz.” ifadelerini kullandı.

Açıklamalarını sürdüren Bakan Süleyman Soylu şöyle konuştu:

“Hafta içi ve hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasaklarından çok iyi sonuçlar aldık. Bugün şimdi 1 Haziran'da bu yasakları kaldıracağız diyemem. Kaldırılabilir ama şimdiden kesin konuşamam. Bu yönde bir karar yok. Lakin 1 Haziran'dan sonra mümkün oldukça koronavirüs tedbirlerini kaldırmayı amaçlıyoruz.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yaptığı açıklamaların ardından gözler Bilim Kurulu toplantılarına çevrildi. Sokağa çıkma yasaklarının kaldırılmasına dair tavsiye kararını Bilim Kurulu verecek. Bu kararın ardından kabine toplantısında sokağa çıkma yasaklarının kaldırılmasına dair süreç işleyecek.