TSK'nın Hava Harekatında Son Gelişme: Taciz Atışı Karşılıksız Kalmadı

Yapılan araştırmalar, gözetlemeler ve keşifler neticesinde terör örgütü mensuplarına ait bölgeler belirlendi.
TSK'nın Hava Harekatında Son Gelişme: Taciz Atışı Karşılıksız Kalmadı

Yapılan araştırmalar, gözetlemeler ve keşifler neticesinde terör örgütü mensuplarına ait bölgeler belirlendi. Hız kesmeden operasyonda bulunuldu. Tsk,yaptığı hava harekatı sonucunda 4 adet silahlı teröristin daha etkisiz hale getirildiği bilgisini verdi.

Suriye'nin kuzey batısında bulunan Afrin'deki Zeytindalı Harekatı'nda,TSK hava ve kara operasyonları da bir çok mevzi, sığınak ve teröristleri etkisiz hale getirmeye devam ederken, Kuzey Irak'ta ki operasyonlarında da terör örgütleri mensuplarına göz açtırmıyor. Genelkurmay Başkanlığı'ndan yeni ayın ilk gününde verilen bilgilere göre , TSK hız kesmeden Irak'ın kuzeyinde hava heraketlarına devam ediyor.Terör örgütlerine ait bir çok nokta etkisiz hale getiriliyor.

TSK'nın Hava Harekatında Son Gelişme: Taciz Atışı Karşılıksız Kalmadı

Dün,Türk Üslerine Yapılan Taciz Atışına Cevap Gecikmedi


Sınır karakollarına saldırmaya devam eden PKK bu seferde Kuzey Irak'tan taciz atışında bulundu. Şubat ayının son gününde ,28 Şubat 2018 tarihinde Kani Rash ve Hakurk bölgelerinde PKK'lı terör örgütleri, Türk Üslerine taciz atışlarında bulundu.Yapılan araştırmalar, gözetlemeler ve keşifler neticesinde terör örgütü mensuplarına ait bölgeler belirlendi. Hız kesmeden operasyonda bulunuldu. TSK,yaptığı hava harekatı sonucunda 4 adet silahlı teröristin daha etkisiz hale getirildiği bilgisini verdi.

Çok Namlulu Roket Atar İmha Edildi


Yapılan hava harekatlarının sonucunda etkisiz hale getirilmeye devam eden teröristlerin yanı sıra ,töreristlerin kullandığı bir adet çok namlulu silahında imha edildiği bilgisi verildi.

Operasyondan Sağ Salim Döndüler


Dün taciz atışında bulunan PKK terör örgütlerinin yeri belirlendikten sonra hava harekatında bulunuldu.Bugün Kuzey Irak'ta hava hareketında bulunan uçakların , üslerine sağ salim döndüğü ifade edildi.

TSK Hava ve Kara Harekatlarına Devam Ediyor


Türkiye,bir yandan terör örgütü PKK ile mücadele ederken bir yandan Suriye'nin kuzey kentinde bulunan Afrin'de, oluşan YPG/PYD uzantılı terör örgütü ile 20 Ocak 2018 tarihinden itibaren Zeytindalı Harekatı ile mücadele etmeye devam ediyor.Genelkurmay Başkanlığı'nın verdiği bilgiler doğrultusunda bugün etkisiz hale getirilen terörist sayısının da arttığı öğrenildi. TSK ,bugün yaptığı son açıklaması ile Zeytindalı Harekatı'nın ilk gününden bugününe kadar 38 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ örgütü mensubunu etkisiz hale getirildiğini ve aynı açıklamada etkisiz hale getirilen terörist sayısının da 2222 'ye ulaştığını belirtti. TSK'nın verdiği bilgiler sonucunda , Afrin'de ki tüm hava ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen kara harekatının başarılı bir şekilde devam edildiği öğrenildi.