Türkiye'nin En Çok Satılan Akıllı Cep Telefonu Modelleri Açıklandı

Gerek kameraları gerekse de hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen çok sayıda uygulamaları sayesinde akıllı cep telefonları kullanın oranları her geçen gün artmaya devam ediyor.
Türkiye'nin En Çok Satılan Akıllı Cep Telefonu Modelleri Açıklandı

Gerek kameraları gerekse de hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen çok sayıda uygulamaları sayesinde akıllı cep telefonları kullanın oranları her geçen gün artmaya devam ediyor. Cep telefonu kullanım oranları kadar cep telefonu kullanım süresinin de her geçen gün arttığı ülkemizde bazı markalara olan yoğun talep ise gözlerden kaçmıyor. Peki, Türkiye'de en çok hangi akıllı cep telefonu markası ve cep telefonu modeli satılıyor?

Samsung ve iPhone Rekabeti Devam Ediyor

Son yıllarda yapmış olduğu başarılı pazarlama taktikleri ile rakiplerinin önüne geçmeyi başaran Samsung Türkiye'de ki pazar payını da her geçen gün arttırmayı sürdürüyor. Gerek telefonlarında yer alan kamera özellikleri gerekse de güçlü işlemcisi ile dikkat çeken marka üst segment modeli olan Samsung Galaxy S serisinin yanı sıra orta segment içinde ucuz farklı çok sayıda model üretmeye devam ediyor.Kendine özel İOS işletim sistemi ile öne çıkan iPhone ise bu işletim sistemine alışan kişilerin vazgeçilmezi haline geliyor. iPhone tarafından satışa sunulan her yeni model yoğun ilgi görürken markanın tepki çeken tek yönü ise sattığı cihazlara güncelleme vermeyi çok kısa sürede kesmesi oluyor. Satışlarını arttırmak için bu yöntemi tercih eden şirket bu sayede müşterilerini cep telefonlarını yenilemeye zorunlu bırakıyor.

LG Türkiye Kan Kaybetmeye Devam Ediyor

Türkiye'de yer alan elektronik satış zincirleri ile sorunlar yaşayan ve bu nedenle sadece cep telefonu operatörleri üzerinden satış yapmaya başlayan LG G6 serisi için umduğu satış performansını Türkiye'de ne yazık ki yine yakalayamadı. Snapdrogan için üretilen son yongayı kullanmadığı için eleştirilen marka yüksek fiyatlarla satıldığı için tüketicilerin eleştirisine uğramış, kaliteli kamerası da modeli kurtarmaya yetmemişti.

Türkiye'de Her Yıl 12 Milyon Adet Akıllı Cep Telefonu Satılıyor

Türkiye mobil pazarı her geçen gün büyümeye devam ederken satılan akıllı cep telefonu sayısı da katlanarak artıyor. Her yıl ortalama 12 milyon adet akıllı cep telefonu modeli satıldığı öğrenilirken ülke olarak bu alışverişe harcadığımız para ise 2 milyar lira sınırında bulunuyor. Türkiye'de en çok satılan akıllı cep telefonu modelleri arasında Samsung Galaxy J7 Prime, iPhone 6 cep telefonu, Samsung Galaxy Grand Prime Plus ve iPhone 7 modelleri ilk sıralarda yer alıyor. 2017 yılında en çok satılan modeller arasında bunlar bulunurken 2018 yılının ilk çeyrek verileri ise yakın zamanda açıklanacak. Kaynak: emlak365.com