Üniversiteler Ne Zaman Açılacak, Üniversite Kayıtları Online Mı Olacak, Nasıl Yapılacak?

Üniversite sınavında ter döken öğrenci ve velilerin kayıt telaşı başladı. Peki, üniversite kayıtları ne zaman başlayacak, online mı olacak, yüz yüze eğitim mi verilecek?
Üniversiteler Ne Zaman Açılacak, Üniversite Kayıtları Online Mı Olacak, Nasıl Yapılacak?

YÖK Başkanı tarafından yapılan yüz yüze eğitim açıklaması ile öğrencilerin ve ailelerin telaşı arttı. Konu hakkında YÖK Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün tarafından yapılan YKS sonuçları açıklaması da sürece olan ilgiyi arttırdı.

YKS SONUÇLARI 2021 NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürerken YÖK Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda "Sevgili gençler, biliyorum YKS sonuçlarını heyecanla bekliyorsunuz, sizi anlıyorum ve heyecanınızı paylaşıyorum. 2021-YKS yerleştirme işlemleri ve kontroller devam ediyor. Önümüzdeki hafta içerisinde sonuçları açıklayacağız. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum" diyerek önümüzdeki haftayı işaret etti.

Üniversiteler Ne Zaman Açılacak, Üniversite Kayıtları Online Mı Olacak, Nasıl Yapılacak?

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Açıklanacak olan YKS sonuçlarına göre almış olduğu puan ile bir bölüme kayıt olmaya hak kazanan öğrenciler için kayıt işlemleri 1 Eylül 2021 tarihinde başlayacak. Öğrenciler kayıt işlemlerini 7 Eylül 2021 tarihine kadar yapabilecekler. Elektronik kayıtlar ise 31 Ağustos 2021 tarihi itibari ile başlayacak ve 5 Eylül 2021 tarihi itibari ile sona erecek.

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK, YÜZ YÜZE EĞİTİM HANGİ TARİHTE BAŞLAYACAK!

Yapılan açıklama ile koronavirüs salgını nedeni ile üniversitelerde uzaktan eğitime geçiş yapılmış, öğrenciler bu nedenlerle memleketlerine dönüş yapmışlardı. Aşılamanın başlaması ve koronavirüs vaka sayısının düşmesi ile beraber bu sene üniversitelerde yüz yüze eğitime geçiş kararı alınırken 2021 - 2022 eğitim öğretim yılı için başlangıç tarihinin Eylül ayı sonuna kadar duyurulması bekleniyor.

Her üniversite kendi akademik takvimini uyguladığı için üniversitelerin açılış tarihleri farklılık gösterirken öğrencilerin bu nedenle kayıt yaptırdıkları üniversitenin duyurularını takip etmeleri gerekiyor.