Yükseliş ve Düşüşler Var! 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçim Anketi Sonuçları İle Adayların Son Oy Oranı

Yükseliş ve Düşüşler Var! 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçim Anketi Sonuçları İle Adayların Son Oy Oranı
Sonar Araştırma Şirketi son anket seçim anketi sonuçlarını açıkladı. Son anket sonuçları ile adayların oy oranları belirlendi. Erdoğan, Kılıçdaroğlu, Yavaş, Akşener bugün seçim olsa kim kazanır?

Erken seçim tartışmaları altında Türkiye 2023 seçimlerine doğru adım adım ilerlemeye devam ederken son anket sonuçları da araştırma şirketleri tarafından peş peşe açıklanıyor. Bu şirketlerden biri de Hakan Bayrakçı'nın sahibi olduğu Sonar Araştırma Şirketi tarafından yayımlandı.

13 ve 24 Haziran tarihleri arasında 3 bin 100 kişi ile yüz yüze yapılan son anket sonucunu açıklayan Sonar Araştırma Şirketi verileri kamuoyu ile paylaştır. Sonar Araştırma Şirketi Türkiye Geneli Siyasi Eğilimler Araştırması Haziran 2022 anket sonuçları ile Cumhurbaşkanlığı seçimi oy oranları da belirlenmiş oldu.

BUGÜN SEÇİM OLSA KİM KAZANIR, CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ ANKETLERİNDE KİM ÖNDE?

Şu ana kadar resmen aday olduğunu açıklayan tek ismin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğu 2023 seçimleri için geri sayım hızlandı. Millet İttifakı tarafından kurulan 6'lı masanın resmi adayını açıklaması beklenirken Sonar Araştırma Şirketi son yapmış olduğu anket sonuçlarını açıkladı.

Yükseliş ve Düşüşler Var! 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçim Anketi Sonuçları İle Adayların Son Oy Oranı

Açıklanan anket sonuçların göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir önceki anket sonucuna göre oy oranını arttırdı ve yüzde 40,2 oranı ile ilk sırada yer aldı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın oy oranı aynı ankette yüzde 17,8 olarak ilan edilirken Meral Akşener oy oranını arttırdı ve yüzde 10,4 oranı ile ilk kez 3. sırada yer aldı. Ekrem İmamoğlu yüzde 10,1 oy oranı ile 4. sıraya gerilerken Kemal Kılıçdaroğlu ise yüzde 4,3 oy oranı ile Selahattin Demirtaş'ın ardından 6. sırada yer aldı.