Zeytin Dalı Harekatı'nda İhanet İzleri

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) birliklerinin beraber Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili son gelişmeler ve yaşanan olaylar haberin devamında…Ordumuz Başarıyla Harekatı Yürütmeye Devam Ediyor4 Şubat 2018 Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bitlis’te katıldığı mitingde Afrin’de yürütülmekte olan Zeytin Dalı Harekatı'yla ilgili açıklamalarda bulundu.
Zeytin Dalı Harekatı'nda İhanet İzleri

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) birliklerinin beraber Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili son gelişmeler ve yaşanan olaylar haberin devamında…

Ordumuz Başarıyla Harekatı Yürütmeye Devam Ediyor

4 Şubat 2018 Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bitlis’te katıldığı mitingde Afrin’de yürütülmekte olan Zeytin Dalı Harekatı'yla ilgili açıklamalarda bulundu. Operasyonun tam kararlılıkla yürütülmekte olduğunu ve ordumuzun Burseya Dağı’nın ardından civar mesken köylerde de başarıyla operasyonu devam ettirdiklerini dile getirdi. Cumhurbaşkanı ülkemizi tehdit eden terör koridoru temizlenene kadar operasyonların bitmeyeceğini ekledi. Konuşmasında terörist gruplarca hedef alınan tankımız ve 5 şehidimizle ilgili ise olayın araştırıldığını, olay açıklığa kavuşunca gerekli resmi açıklamaların yapılacağını söyledi.

Zeytin Dalı Harekatı'nda İhanet İzleri

Tanka Saldırıda Konkurs İziNeler Yaşandı?


Geçtiğimiz haftasonu Afrin’de başarıyla yürütülmekte olan Zeytin Dalı Harekatı’nda Şeyh Horoz ve Darmık Dağı çevrelerinde terörist gruplarca hedef alınan Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu birlikleri kontrolündeki bir tankımız teröristlerin kullandığı bir tanksavar silahla isabet aldı ve 5 askerimiz olay sonunda şehit oldu.

Yaşanan bu olayın ardından terörist grubun kullandığı silah gündemi meşgul eder hale geldi. Henüz yapılan resmi yazılı bir kaynaktan açıklama olmamakla birlikte ilk izlenimler kullanılan silahın bir Rus tanksavar silahı olan Konkurs olduğuna dair. Konuyla ilgili ise Rusya hükümetinden henüz bir açıklama yapılmadı.

Tanka Saldırıda Şehit Olan Askerlerimiz


Uzman Çavuş Ufuk Aktağ (29), Uzman Çavuş Fevzi Gürsu (28), Uzman Çavuş Halil İbrahim Akgül (26) ve er Nurullah Secen (22) yapılan hain saldırıda tankın içinde vazifelerini yerine getirirken şehit oldular.

935 Terörist Etkisiz Hale Getirildi


Devam etmekte olan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Genelkurmay Başkanlığı’nın yapmış olduğu açıklamada yürütülen operasyonda 5 Şubat 2018 itibariyle 935 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi. Yapılan açıklamada Darmık Dağı ve çevresindeki pek çok terörist grup mevzisi insansız hava araçlarıyla tespit edildiği, sınıra konuşlandırılmış Fırtına obüsleriyle ve çok namlulu roketatarlarla hedeflerin bombalandığı, operasyonun tüm hızıyla devam ettiği ifade edildi.

Zeytin Dalı Harekatı'ndaki son gelişmeler...