Haftasonu Raporu Geldi! Cumartesi Pazar Hava Sıcaklıkları, Yağışlar, Uyarılar

Meteoroloji 18 Eylül Cumartesi ve 19 Eylül Pazar günleri için hava tahmin raporunu yayımladı. Kurum duyurusunda bazı iller yağış beklendiğini diğer illerde havanın açık olacağını ilan etti.

Gündem 18.09.2021 - 10:05 18.09.2021 - 10:09 Mustafa KARAGÖZ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni hava tahmin raporunu paylaştı. Türkiye genelinde hava sıcaklıklarının nasıl olacağına ilişkin son verileri paylaşan Meteoroloji Genel Müdürlüğü haritalı uyarıda bulundu. 

HAFTASONUNDA HAVA SICAKLIKLARI NASIL OLACAK?

Cumartesi ve Pazar günleri için plan yapan vatandaşlar için Meteoroloji Genel Müdürlüğü, havanın çok sayıda il için açık olacağını bildirdi. Bazı şehirlerde parçalı bulutlu bir görüüm hakim olacak. Ayrıca başta turizm bölgelerinde yer alan sahil kentleri ile iç bölgelerde hava sıcaklıkları artacak. Ancak yurdun bir bölümü yağışlı havanın etkisinde olacak. 

Yağmur Uyarısı Yapılan İller

Haftasonunda yağış beklenen illere dair yayımladığı raporunda Meteoroloji Genel Müdürlüğü yağışların sağanak olarak görüleceğini duyurdu. Bu kapsamda sağanak yağış beklenen bölgeler Marmara'nın kuzey ve doğusu, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Çankırı ve Artvin çevreleri olarak duyurdu. Bu bölgelerde yağışların gök gürültülü olması bekleniyor. Meteoroloji bu bölgelerde yaşayan vatandaşların yağışlar nedeniyle yaşanabilecek ulaşım olumsuzluklarına karşı dikkatli olmaları gerektiğini ilan etti. 

cumartesi-pazar-hava-durumu-1

Diğer Bölgeler

Meteoroloji genel olarak yapmuş olduğu açıklamasında ise; Türkiye'nin batı bölgesinde kalan illerde sıcaklıkların 3 derece ile 6 derece arasında artacağını duyurdu. Bunun dışında kalan bölgelerde hava sıcaklıkları mevsim normalleri seviyesinde olacak. Yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu geçmesi de raporda yer aldı. 

Rüzgar konusunda da küçük bir uyarıda bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü rürgarın Doğu Karadeniz kıyılarında güneydoğulu, Akdeniz'in doğusu ve Güneydoğu Anadolu'da kuzeybatılı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği açıklandı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@