Hapiste Olan Mahkumlar için Bir Defaya Mahsus Genel Af, İnfaz İndirimi Teklifi

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu sosyal medya paylaşımı ile hapiste olan mahkumlar için genel af talebinde bulundu.

GÜNDEM 20.02.2020 - 23:00 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu sosyal medya paylaşımı ile hapiste olan mahkumlar için genel af talebinde bulundu. Metin Feyzioğlu paylaşımında ayrıca kalıcı bir düzenleme yapılması gerektiğini de ifade etti. Genel af yasasını bekleyen vatandaşları heyecanlandıran açıklamalara dair tüm ayrıntılar haberimizde.

Genel af yasası, cezai indirim ve infaz düzenlemesi bekleyen vatandaşlar Adalet Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmaları yakından takip ediyorlar. Bu konuda genel af yasasının ne zaman çıkacağını merak eden vatandaşlar düzenlemelere ilişkin henüz resmi bir açıklama gelmedi. Ancak konuya ilişkin yapılan son açıklama vatandaşların heyecanlandırdı. GENEL AF YASASI BİR DEFAYA MAHSUS ÇIKARILSINTürkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu infaz düzenlemesine ilişkin bir paylaşımda bulundu. Kendisine ait sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşım ile infaz düzenlemesi konusunda düzenleme talep eden Metin Feyzioğlu bu alanda yaşanan sorunlara değindi. Cezaevlerinin doluluk oranını hatırlatan TBB Başkanı Metin Feyzioğlu bir defaya mahsus infaz indirimi olması gerektiği vurguladı. İnfaz düzenlemesinin kimleri kapsayı kimleri kapsamayacağına ilişkin önerilerine de açıklayan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu şu ifadeleri kullandı. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun Twitter Paylaşımı

"Cezaevleri kapasitesinin çok üzerinde dolu.Islah imkanı yok.Hem acilen bir defaya mahsus infaz indirimi yapmalıyız hem de kalıcı bir infaz reformu.Mükerrir herkesi kapsam dışı bırakmak yerine,kapsam dışı bırakılan suçtan sabıkası olanı kapsam dışı bırakmak daha yerinde olacaktır."


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@