HDP Seçimlere Millet İttifakının Yanında Katılacak Mı? İlk Ağızdan Resmi Açıklama

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Garo Paylan partisinin oy oranına ve seçimlerde ittifak olup olmayacağına dair açıklamalarda bulundu.

Gündem 16.09.2021 - 11:34 16.09.2021 - 11:34 Mustafa KARAGÖZ

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için 2 yıl süre olmasına rağmen hem seçim gündemi hemde ittifak tartışları siyasi gündemden düşmüyor. 

İttifaklar konusunda son dönemlerde önemli gelişmeler yaşanırken bir açıklamada HDP kanadından geldi. HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Garo Paylan bir sonraki seçimler hakkında açıklamalarda bulundu. 

HDP KANADINDAN SEÇİM AÇIKLAMASI

Halk TV'de yayınlanan Şirin Payzın'la Sözüm Var programına HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Garo Paylan konuk oldu. 2023 yılında gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine dair açıklamalarda bulunan Garo Paylan partisinin hangi strateji ile seçimlere katılacağını açıkladı. 

Konuşmasında partisinin oy oranına dair açıklamalarda bulunan HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Paylan, seçimlerde en az yüzde 15 oranında oy alacaklarını ifade etti. Paylan ayrıca HDP'nin seçimlerde kilit rol oynayacağını öne sürdü. 

Partisinin ittifakta yer alıp almayacağına ilişkin ise HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Garo Paylan "Biz Millet İttifakı'nın bir parçası olmak asla istemiyoruz. Bizim yolumuz üçüncü yoldur. Parlamento seçimlerinde alacağımız en az yüzde 15'lik oyla Meclis'te ikinci veya üçüncü parti olacağız." dedi. Paylan konuşmasını seçimlerde alacakları güç ile yönetimin bir parçası olacaklarını iddia etti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@