Her Gün için 84 TL, 108 TL ve 110 TL Ödenir! İŞKUR İş Garantili Kurs Listesi Yayımlandı

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan kurs ilanları ile vatandaşlar farklı meslek gruplarında personel yetiştirilmesini sağlıyor. Bu ilanlar hem işi olmayanların iş öğrenmesini hemde zaruri ihtiyaçları için günlük ücret almalarını sağlıyor.

Emlak İş İlanları 28.03.2021 - 10:49 28.03.2021 - 10:49 Serhat Karaman
İŞKUR üzerinden çok sayıda iş ilanının yanında vatandaşların faydalanabileceği kurs ilanları  da bulunuyor. Farklı kategorilerde sağlanan bu kurslar vatandaşlara meslek sahibi olmayı bunun yanında kurs sonunda iş sahibi olmayı sağlıyor.

Emlak365.com olarak bahar döneminde iş arayacak olanlar için sağlanan bu kursları ve bu kurslara başvuruların nasıl yapılacağını aktarıyoruz.

GÜNLÜK ÜCRETLE İŞKUR KURSLARI

İŞKUR tarafından sağlanan en önemli kursların başında İşbaşı Eğitim Kursları geliyor. İŞKUR, iş sahibi olmayanların mesleki deneyim ve tecrübe edinmeleri, teorik eğitimini aldıkları mesleklerde uygulamayı görmeleri ve çalışma ortamına uyumunun sağlanması amacıyla bu kursları sağlar. İşbaşı Eğitim Kursları ile işsizler sonunda işe girebilecekleri garantili kurslara girmiş olurlar.

İş Garantili

İşbaşı eğitim kurslarının en önemli avantajı iş garantili olması. Bu kurslara katılan vatandaşlar süreç sonunda işe girerler. İş başı eğitim kursları firmaların talep ettikleri meslek kollarında personel yetiştirir. Kurs sonunda aranan meslek gruplarında personel yetiştirilmesini sağlayan İŞKUR daha sonra bu personelleri işe yerleştirir.

GÜNCEL DUYURULAR

Vatandaşların en merak ettiği soruların başında ise bu duyuruların hangi iş kollarında olduğu. Emlak365.com olarak bizlerde güncel işbaşı eğitim duyurularını, hangi şehirlerde olduklarını ve ilanlarda yer alan meslek gruplarını derledik.

İşte güncel duyurular. İŞKUR İŞBAŞI EĞİTİM KURSLARINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İŞKUR işbaşı eğitim kurslarına katılmak için özel başvuru şartları gerekmiyor. Kurum adayların genel şartları sağlamaları durumunda işbaşı eğitim kurslarına başvuru yapabileceklerini bildirdi. Temel şartlardan oluşan koşullar şunlar.

"Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 15 yaşını tamamlamış olmak, İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak, Emekli olmamak, Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak, Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak, İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak."

GÜNLÜK 84 TL, 108 TL VE 115 TL ÖDENİYOR

Söz konusu kurslara katılanlara sağlanan ücretler kişinin durumuna göre değişiyor. Ödemeler işsizlik maaşı alanlara, öğrencilere, kadınlara, geleceğin meslekleri kurslarına katılanlara farklı tutarlarda ödeniyor.

2021 ödeme listesine göre; İşsizlere günlük 108,68TL, öğrenciler için 81,51TL, işsizlik ödeneği alanlar için 54,34TL ödeme yapılıır. Bunun dışında kadınlara günlük 110 TL, geleceğin meslekleri olarak belirlenen mesleklerde düzenlenen programlara katılanlara 115 TL ödeme yapılır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@