Herkes tepki göstermişti! Alinur Aktaş istifa etti!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş geçtiğimiz aylarda gelen tepkiler üzerine başkanlık yaptığı şirketlerden istifa etti.

GÜNDEM 16.08.2019 - 12:26 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş geçtiğimiz aylarda gelen tepkiler üzerine başkanlık yaptığı şirketlerden istifa etti.

Geçtiğimiz aylarda Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı iştiraklerin de genel başkanı olarak görev yapan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş gelen tepkiler sonrasında bütün şirketlerden istifa etme kararı aldı.TEPKİLERİ ÜZERİNE ÇEKMİŞTİHuzur hakkı iddialarıyla ülke gündeminde uzun tartışmaların yaşanmasına neden olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı tüm şirketlere yönetim kurulu başkanı olarak atamıştı. Aktaş, şirketlere başkan olarak kendisini atamasıyla tepkileri üzerine çekmişti.750 TL HUZUR HAKKI ALIYORDUBursa Büyükşehir Belediyesine bağlı şirketlere AK Partili il yöneticilerini de başkan vekili yapan Aktaş'ın 'huzur hakkı' adı altında da aylık yaklaşık şirket başı 750'şer lira aldığı ortaya çıkmıştı.BÜTÜN İŞTİRAKLERDEN İSTİFA ETTİBursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın Kurban Bayramı öncesi yönetim kurulu başkanlığını yaptığı BURULAŞ, BURFAŞ, Kültür AŞ. BEŞAŞ, Tarım AŞ, Jeotermal AŞ ve Burkent şirketlerinden istifa ettiği ortaya çıktı. Aktaş'ın sadece diğer ilçe belediyelerinin de iştiraklarıyla kurulmuş olan BİNTED Şirketi'nin başında kaldığı öğrenildi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@