Hükümetten KYK Borçlarına İlişkin Ciddi Çalışma! Borcun Tamamı Mı Yoksa Faizler Mi Silinecek?

Maliye Bakanı berat Albayrak'ın KYK Öğrenim Kredisi borçlarına dair yapmış olduğu çalışma yapıyoruz açıklaması, milyonlarca KYK borçlusu vatandaşı umutlandırdı.

GÜNDEM 02.12.2019 - 23:00 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Maliye Bakanı berat Albayrak'ın KYK Öğrenim Kredisi borçlarına dair yapmış olduğu çalışma yapıyoruz açıklaması, milyonlarca KYK borçlusu vatandaşı umutlandırdı. Bu konuda merak edilen konu ise çalışmanın nasıl ve hangi yönde olacağı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, TBMM Genel Kurulu'nda yapmış olduğu bitr konuşmasında milletvekillerine yönelik açıklamalarda bulunmuştu. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen bu konuşmada kendisine sorulan sorulara da yanıt veren Maliye Bakanı Albayrak, bir milltevekilnin KYK konusunda bir çalışma olup olmadığına ilişkin soruya yanıt verdi. Bakan Albayrak KYK borçları ile ilgili açıklamasında, bakanlık olarak bir çalışma olduğunu bildirmiş ancak detaylarına dair bilgi vermemişti. Aralık sonunda yeni ekonomi paketinin içerisinde yer alması beklenen KYK borçlarına dair çalışma detaylarına dair değerlendirmeleri sizlerle paylaşıyoruz. KYK BORÇLARININ TAMAMI SİLİNMEYECEK?KYK öğrenim kredisi borcu bulunan vatandaşlara yönelik atılması beklenen adımlara dair değerlendirmelerde anaborcun tamamının silinmesi yönünde bir adım atılması beklenmiyor. Maliye Bakanlığı'nın borçlar ile ilgili olarak faizlerin tamamının silinmesi ve anaparanın ise uzun vadelerde ödenmesi seçenekleri üzerinde durabileceği ifade ediliyor. Ayrıca bu konuda bir diğer çalışmanında anapara borcun yine iş bulamayan vatandaşlar için erteleme seçeneği şeklinde olabileceği yönünde. KYK öğrenim kredisine dair borç düzenlemesinin, Aralık ayı sonunda açıklanması beklenen yeni ekonomik paket içerisinde yer alacağı ve vatandaşlara ilan edileceği öngörülüyor.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@