İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan Ulaşım Ücretlerine Zam Kararı Sonrası İlk Açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ulaşım ve toplu taşıma ücretlerine yüzde 35 yapılmasına dair ilk açıklamasını yaptı.

GÜNDEM 07.02.2020 - 19:23 15.07.2021 - 00:10

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ulaşım ve toplu taşıma ücretlerine yüzde 35 yapılmasına dair ilk açıklamasını yaptı. İmamoğlu konuşmasında akaryakıt ücretlerine değinerek zammın mecburi olduğunu ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partili 11 belediye başkanlığının katılımıyla "Bereketli Topraklar Üzerinde-Akıllı Kentlere Doğru" toplantısı düzenlendi. Adana'da gerçekleştirilen toplantı kapsamında, konuşma yapan isimlerden birisi de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu oldu. Konuşmasında toplantıya dair konuları ele alan Ekrem İmamoğlu ayrıca kendisine sorulan sorulara yanıt verdi. İMAMOĞLU'NA TOPLU TAŞIMA ZAMMI SORUSU"Bereketli Topraklar Üzerinde-Akıllı Kentlere Doğru" toplantısının ardından kameralar karşısına çıkan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu açıklamalarda bulundular.Açıklamaların ardından İmamoğlu basın mensuplarının sorularına yanıt verdi. Bu çerçeve gün içerisinde açıklanan zam kararı hakkında soru soran bir basın mensubuna yanıt veren İBB Başkanı İmamoğlu yüzde 35'lik zam kararını şu sözlerle değerlendirdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Toplu Taşıma Zammı Konuşması"Bizim yaptığımız zam ne yazık ki bir sonuçtur. Esas girdilerden hesap sorulması lazım. Akaryakıt ve diğer unsurlara baktığınız zaman yaklaşık 2 yılı aşkın süredir zam yapılmayan İstanbul'da yaptığımız zam, şu anki Türkiye şartlarında gerçekten vatandaşımız düşünülerek hizmetin sürdürülmesi adına yapılmış bir zamdır. Elbette hiçbir belediye zam yapmak istemez ama bugünün Türkiye koşullarında bu mümkün değildir."Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@