İBB'de İşe Alınan Personellere Teftiş Açılmasına Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'ndan Tepki

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na, İçişleri Bakanlığı tarafından açılan personel teftişine dair CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı İmamoğlu'ndan açıklama geldi.

Gündem 27.12.2021 - 09:43 27.12.2021 - 09:43 Mustafa Karagöz

İstatnbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde terörle bağlantılı oldukları iddia edilen kişilerin işe alındıkları öne sürülmüştü. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamasının ardından konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da açıklamada bulunmuştu. Bu açıklamaların ardından ise İçişleri Bakanlığı'ndan söz konusu personel alımlarına ilişkin teftiş başlatıldığı duyurulmuştu.

İMAMOĞLU VE KILIÇDAROĞLU'NDAN AÇIKLAMA GELDİ

İçişleri Bakanlığı tarafından açılan teftişte; İBB bünyesine PKK, DHKP-C, MLKP, FETÖ ve diğer terör örgütleriyle iltisaklı kişilerin işe alındığı iddiaları incelenecek. Bu inceleme kararının hemen ardından ise Ekrem İmamoğlu kişisel sosyal medya hesabından bir açıklamada bulundu. İmamoğlu paylaşımında şu ifadelere yer verdi. "'Hak yemem hakkımı da yedirmem' dedim. Bugün de diyorum ki; 'İstanbul'a hizmet eden 86 bin yol arkadaşımın yanındayım, ezdirmem.' Suçu olanla sonuna kadar birlikte mücadele edelim. Ama şu bilinsin ki; İBB ailesine saldıranlar karşısında beklenmedik bir birliktelik ve güç görecek." 

imamoğlu işe alım açıklaması

İBB'NİN SOSYAL MEDYA HESABINDAN DA AÇIKLAMA GELDİ

Yaşanan gelişmelerin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın sosyal medya hesabından da bir açıklama geldi. Sorumluluğun belediyede değil İçişleri Bakanlığı'nda olduğunun vurgulandığı açıklamada “Terör bağlantılı” kişiler ortada gezip, kamu kurumlarında iş buluyorsa bu sorun İBB’nin değil, güvenlikten sorumlu İçişleri Bakanlığı’nındır. Devletin en önemli bakanlıkları, siyasi polemik yerine, elindeki bilgi ve belgeleri devletimizin kurumu İBB ile paylaşmalıdır." açıklaması yer aldı. 

ibb işe alım açıklaması

KILIÇDAROĞLU'NDAN DA AÇIKLAMA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'da sosyal medya hesabından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nda ki personellere dair açıklamada bulundu.

kılıçdaroğlu ibb açıklaması-2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a eleştiride bulunan Kılıçdaroğlu paylaşımında "Saray'daki Şahıs, bu aralar yine bir haller oldu sana. İstanbul'da bir şeylere zemin mi oluşturuyorsun? 5 kişilik amigo takımına güvenme, bu milletin canını yakacak kadar cesareti olanın sonuçlarına katlanacak kadar da gücü olmalı… Sen seçimden kaçan birisin, fazla heyecanlanma!" ifadelerine yer verdi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@