İBB'den 150 Bin İhtiyaç Sahibine Ramazan Kolisi Yardımı! Başvuru Nasıl Yapılacak, İBB Erzak Yardımı Kimlere Verilecek?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından ihtiyaç sahibi 150 bin aileye Ramazan kolisi yardımı yapılacağı açıklandı. İBB Ramazan kolisi yardımı nasıl alınır, başvuru nasıl yapılır?

Gündem 03.04.2022 - 21:51 03.04.2022 - 21:51 Engin Uzunoğlu

Ramazan ayının başlamasıyla beraber ihtiyaç sahiplerine bu aya özel olarak yapılacak olan yardımlarla alakalı araştırmalar da hız kazandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yanında belediyeler de ihtiyaç sahiplerine Ramazan ayına özel sosyal yardımlardan olan Ramazan kolisi yardımı yapıyorlar. Bu konuda en büyük beklenti İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeydi. İBB tarafından verilen bilgilere göre İstanbul’da toplam 150 bin ihtiyaç sahibi aileye Ramazan kolisi gıda ve erzak yardımı yapılacak. Peki bu Ramazan kolisi yardımları nasıl dağıtılacak, İBB başvuru alacak mı? 

İBB RAMAZAN KOLİSİ YARDIMI KİMLERE VERİLECEK?

İBB tarafından her yıl olduğu gibi 2022 Ramazan aytında da ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımları yapılması amacıyla Ramazan kolisi dağıtılacak. Bu şekilde yapılacak yardımlardan İstanbul genelinde 150 Bin aile yararlanacak. Bu yardımların kimlere verileceği ise çok büyük bir merak konusu olmuştu. Bu konuda da İBB bir süredir çalışma yürütüyordu.

İBB Ramazan kolisi yardımının kimlere verileceği konusunda ilçe belediyeleri ve muhtarlarla ortak bir çalışma yürüttü. Bu çalışmaların neticesinde mahalle mahalle ihtiyaç sahibi aileler tespit edildiler. Bu tespit edilen toplam 150 bin adet aileye Ramazan kolisi yardımları dağıtılmaya başlandı. Sıra sıra yapılacak olan dağıtımlarla ihtiyaç sahibi ailelere bu yardımlar ulaştırılacak. 

İBB RAMAZAN KOLİSİ YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İBB Ramazan kolisi yardımı için başvuru alınıp alınmayacağına dair bir açıklama yapılmadı. Ramazan kolisi yardımı ile alakalı olarak İBB’nin bir başvuru mekanizması oluşturulmadı. Ancak İBB’nin Sosyal Ekonomik Destek Programı (SEDEP) uygulaması üzerinden bazı sosyal yardımlar için sürekli başvuru yapabilme imkanı bulunuyor. İlgili internet sitesine girecek olan vatandaşlar belirli alanları doldurarak sosyal yardım başvurularını yapabiliyorlar. Bu şekilde aylık veya diğer sürelerde verilen sosyal yardımlar alınabiliyor.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@