İBB'den Toplu Taşıma Kararı! Yılbaşında İstanbul'da Ulaşım Ücretsiz Mi?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yılbaşı günü toplu ulaşımı için kararını açıkladı. Belediye, 1 Ocak'ta ulaşımı ücretsiz sağlayacak.

Gündem 30.12.2021 - 15:39 30.12.2021 - 15:40 Büşra Uluşen

Yılbaşı gecesine artık sayılı saatler kaldı. Türkiye'deki birçok vatandaş 31 Aralık gecesinde yeni yılı karşılamak için birbirinden eğlenceli programlar yaptı. Hal böyle iken belediyelerden de vatandaşların hem yılbşı gecesini hem de resmi tatil olan 1 Ocak gününü rahatça geçirebilmesi için çalışmaları başlattı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yılbaşındaki toplu ulaşıma ilişkin bir açıklama yaptı.

Yılbaşında İstanbul'da Ulaşım Ücretsiz Mi?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin açıklamasında yılbaşına dair ulaşım konusuna yer verildi. Büyükşehir Belediyesi, 1 Ocak günü metrobüs, metro, otobüs, marmaray ve tramvay hizmetinin ücretsiz sağlanacağını duyurdu. 

ulaşım yılbaşı

Ücretsiz ulaşım haberinin yanı sıra yılbaşı gecesi olan 31 Aralık Cuma gecesi, İstanbul'daki tüm toplu taşıma araçları 24 saat hizmet verecek. 

Öte yandan Ankara Büyükşehir Belediyesi de EGO otobüslerinin 31 Aralık gece 00.00'dan  1 Ocak Cumartesi gece 03.00'a kadar seferler düzenleyeceğini ve metro seferleri için duraklarda ek ring seferleri oluşturulacağını açıklamıştı. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden gelen yılbaşı günü ücretsiz ulaşım haberi vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@