İbrahim Tatlıses'e AVM Şoku! Belediye İhaleyi İptal Etti

Burhaniye Belediyesi kamuoyunda büyük yankı uyandıran İbrahim Tatlıses'in kazandığı AVM ihalesini iptal ettiğini açıkladı.

Emlak Magazin 23.02.2022 - 15:30 23.02.2022 - 15:34 Gülcan Özer

28 Aralık tarihinde yapılan ve İbrahim Tatlıses tarafından kazanılan Taylıeli Mahallesi'nde 23 bin 761 metrekare alanda 3 bloktan oluşacak alışveriş merkezi ihalesi Burhaniye Belediyesi tarafından iptal edildi. Alışveriş Merkezi haberleri hatırlanacağı üzere o dönemde magazin basınına bomba gibi düşmüş, kapalı teklif usulü yapılan ihale sonrasında bölgedeki zeytinlik alanın talan edileceği iddiaları gündemi sallamıştı. 

Basına ilk olarak haber İbrahim Tatlıses tarafından kazanılan AVM ihalesi ile bölgede çok sayıda kişiye istihdam kaynağı yaratılacağı yönünde olmuştu. Ancak daha sonra basında belediye tarafından ihale edilen alanda zeytinlik ağaçların olduğu ve alışveriş merkezi inşa edilecek alanda büyük bir doğa katliamı yaşanacağı iddiası ile yoğun eleştiriler yapılmıştı. 

İBRAHİM TATLISES BALIKESİR BURHANİYE AVM İHALESİ NEDEN İPTAL EDİLDİ?

3 bloktan oluşacak alışveriş merkezi projesi ihalesi hakkında resmi sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Burhaniye Belediyesi "Belediyemizce 23 yıllık kullanım hakkı tesis edilerek yapımı ve işletmesine ait ihalesi yapılan AVM sözleşmesi; idaremizce yeterli rekabet ortamı oluşmadığının değerlendirilmesi ve ayrıca yer seçiminde kamuoyunun hassasiyeti de göz önüne alınarak iptal edilmiştir. Belediyemizce daha uygun bir yer seçimi tespiti için çalışma yapılacaktır" ifadelerine yer vererek ihaleyi iptal ettiğini açıkladı. 

burhaniye belediyesi ihale ilanı

Yapılan açıklamada ihalenin yer seçimi nedeni ile yoğun kamuoyu tepkilerinin göz önünde bulundurularak iptal edildiği ve yeni bir yer seçimi yapıldıktan sonra ihalenin tekrar edileceği duyuruldu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@