İbrahim Tatlıses'in Oğlu İdo'nun 7000 TL'lik Elektrik Faturası İsyanı

İbrahim Tatlıses ile Derya Tuna'nın oğlu İdo Tatlıses elektrik zammına isyan eden ünlü isimler arasında yer aldı. İdo Tatlıses 7 bin TL'lik faturasını sosyal medya hesabından paylaştı.

Gündem 02.02.2022 - 15:34 02.02.2022 - 15:35 Mustafa Karagöz

Son dönemlerde elektrik faturalarına ilişkin şikayeler ünlüler dünyasını sarmış durumda. Birçok ünlü isim elektrik faturasını sosyal medya hesabından paylaşarak zamlara tepki göstermişti. Bu isimlere son eklenen ünlü İbrahim Tatlıses ile Derya Tuna'nın oğlu İdo Tatlıses oldu. 

ÜNLÜLERDEN ELEKTRİK FATURASI İSYANI

Şarkıcı olan İdo Tatlıses kendi sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımında, son elektrik faturasının 7 bin 42 TL olduğunu gösteren bir görsel paylaştı. Elektrik faturasına tepki gösteren İdo Tatlıses "Öyle ölmem füze atın" ifadelerini kullandı. 

ido tatlıses elektrik faturası

İdo Tatlıses'ten önce de birçok ünlü sima sosyal medya üzerinden kendilerine gelen elektrik faturalarını paylaşarak zamlara tepki göstermişlerdi. 

Oyuncu ve yazar olan Gülse Birsel 3+1 evine 2 bin TL'den fazla elektrik faturasını geldiğini ifade etmiş ve faturasını Twitter'dan paylaşmıştı. Seray Sever ve Oğuzhan Uğur gibi tanınmış isimlerde elektrik faturalarını paylaşarak zamlara tepki gösteren isimler arasında yer almışlardı. 

150 kHW İLE BAŞLANAN TARİFE DEĞİŞTİ

Vatandaşlardan gelen tepkiler üzerine elektrik faturalarında kademeli tarife sınırı değiştirilmişti. İlan edilen rakam olan 150 kWH, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası 210 kWH olarak güncellendi. Yeni tarifeye göre 210 kWH altında olan kullanımlar için düşük ücret, üzerinde olan kullanımlar için ise yüksek tarife uygulanacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@