İçişleri Bakanlığı'ndan Son Dakika Korana Virüs Genelgesi: Aşı Olmayanlara İlk Kısıtlama ve Sokağa Çıkma Yasağı Geldi!

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan son dakika genelgesi ile 65 yaş altı ve 18 yaş üstü toplu taşıma yasağı hakkında yeni karar ilan edildi. 65 yaş üstü ve 18 yaş altına şehir içi toplu ulaşım yasağı kapsamında metro, metrobüs, otobüs, minübüs ve dolmuş yasağı hakkında son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklama ile aşı olmayan kişilere ilk kısıtlama kararı da alınmış oldu. Aşı olmayanlara yasak geldi!

GÜNDEM 17.06.2021 - 17:00 17.06.2021 - 17:00

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de aşı karşıtları ile aşı olmayı savunan kişiler arasındaki tartışmalar alevlendi. Koronavirüs salgını nedeni ile tüm dünyada yaşanan pandemi sürecinde insanlık tüm umutlarını aşılama çalışmalarına bağlamış, aşının bulunması ile büyük sevinç yaşanmıştı. 

Ancak süreçte aşıların güvenliği konusunda tartışmalar yaşanmış, pek çok kişi aşı olmayı kabul ederken aşı olmaya karşı olan kişilerin de sayısı da tartışma yaratmıştı. Özellikle de toplumsal bağışıklık oranının yakalanması adına toplumun belirli bir oranının aşı olmasının gerekmesi aşılamada zorunluluk tartışmaları yaşanmasına neden olmuştu. 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN SON DAKİKA TOPLU TAŞIMA YASAĞI KISITLAMASI GENELGESİ! 

Süreçte İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan son dakika genelgesi ile aşı olmayanlara ilk kısıtlama kararı alınmış oldu. Yayımlanan genelge ile 18 yaş altı ve iki doz aşısının olmuş 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağı sona erdirildi. Ancak aşı olma hakkı bulunmasına rağmen aşı olmayan 65 yaş ve üzeri kişiler hafta içi günlerde sadece 10.00 - 14.00 saatleri arasında sokağa çıkma izni verilirken diğer saatlerde ise kısıtlamanın devam edeceği belirtildi. 

Yayımlanan genelge ile "Sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olup olmadığına bakılmaksızın 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler ve çocuklarımız şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanamayacaklardır" ifadesine yer verilerek toplu taşıma yasağının devam edeceği ilan edildi. 

AŞI OLMAYANLARA İLK KISITLAMA GELDİ! SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UYGULANACAK

Sözcü Gazetesi tarafından yapılan habere göre yayımlanan genelge ile "Aşı hakkını kullanarak iki doz aşı olmuş olan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler ve çocuklarımızla ilgili olarak, herkes için uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının dışında ayrıca bir sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacaktır.

Aşı hakkı bulunmasına rağmen aşı olmayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız pazar günleri dışındaki diğer günlerde sadece 10.00-14.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecekler; pazar günleri ise tam gün sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olacaklardır" ifadelerine yer verildi. 

Böylelikle aşı olmayanlara ilk kısıtlama gelmiş oldu.

Yorumlar (50)
Tüm Yorumları Göster

Gelişmelerden Haberdar Olun

@