İkinci El Fiyatının Bile Altına Sıfır Konut! TOKİ 187 Bin Liraya 3+1 Konut Projesi Satış Duyuru Yayımladı

Hiç evi olmayan dar gelirli ailelere, asgari ücretli çalışanlara TOKİ müjdesi geldi. Türkiye geneli satış ilanları ile ikinci el fiyatının bile altına konut kredisiz, taksitle ev sahibi olma imkanı!

Toki 17.10.2021 - 14:56 17.10.2021 - 14:56 Gülcan Özer

Yükselen konut fiyatları ve kredi faiz oranları nedeni ile dar gelirli aileler ve asgari ücretli çalışanlar için ev sahibi olmak her geçen gün biraz daha zorlaşırken beklenen müjde TOKİ'den geldi. TOKİ alt gelir grubu konut projeleri kapsamında yayımlanan yeni ilanlarda piyasada ikinci el fiyatının bile altına sıfır konut satış duyurularını gerçekleştirdi. 

Ev sahibi olmak isteyen dar gelirli vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olmak adına en büyük umutları olan TOKİ beklenen güncellemeyi yaptı ve merakla beklenen Ekim ayı satış duyurularını yayımladı. Alt gelir grubu TOKİ projeleri de satış listesinde yer alırken orta gelir grubuna yönelik 3+1 konutlar için en düşük satış fiyatı 187 bin TL olarak ilan edildi. 

BU FİYATA 2. EL 2+1 KONUT BİLE YOK! TOKİ 3+1 SIFIR DAİREYİ 187 BİN TL'YE SATIYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesine dahil edildikten sonra alt gelir grubu konut projelerine ağırlık veren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ yeni satış ilanlarını duyurdu. Yayımlanan ilanlarda 2+1 alt gelir grubu ve 3+1 orta gelir grubu için satışa sunulan yeni konutlar hakkında başvuru tarihleri, başvuru adresi, peşinat tutarı, aylık taksit ödemeleri ve başvuru şartları gibi detaylara yer aldı. 

TOKİ'nin resmi internet sitesi olan TOKİ GOV TR sitesi üzerinden yayımlanan duyurularda 164 bin 999 TL'ye 2+1 konut ve 187 bin 882 TL'den başlayan fiyatlarla 3+1 konut satış ilanları yayımlandı. Son dönemde yükselen konut fiyatları nedeni ile dar gelirli vatandaşlar TOKİ tarafından yayımlanan alt gelir grubu ucuz konut projelerini daha da yakından takip etmeye başlamışlardı.

toki-2+1-konut-satış-fiyatları

TOKİ TÜRKİYE GENELİ UCUZ KONUT PROJELERİ SATIŞ İLANLARI YAYIMLANDI! 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından yayımlanan ilanlar kapsamında kiradan bile ucuz taksitlerle ev sahibi olma imkanı sunuldu. TOKİ Şanlıurfa Akçakale konut projesi kapsamında satışa sunulan 2+1 konutlar için en düşük peşinat tutarı 16 bin 449 TL ve en düşük aylık taksit tutarı ise 825 TL olarak belirlendi. 

toki-3+1-konut-satış-fiyatı

3+1 ev sahibi olmak isteyen kişiler için yayımlanan ilanda ise Erzincan Kemaliye TOKİ evleri projesinde yer alan 84,90 m2 büyüklüğe sahip olan daire için 187 bin 882 liralık satış fiyatı belirlendi. TOKİ ilanlarına başvurular Halkbank ve Ziraat Bankası şubeleri üzerinden kabul edilirken her satış için yayımlanan ilanda peşinat tutarı ve başvuru yapılacak olan banka şubesi ayrıntılı olarak yer alıyor. TOKİ ilanları için resmi internet sitesine ulaşmak TIKLAYINIZ... 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@