İlkokul, Ortaokul, Lise Öğrencileri, Anne, Babalar! Aylık Burs Başvuruları için Son Bir Hafta

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri VGM burs imkanı sağlıyor. Burs başvuruları ekim ayının ikinci yarısı itibariyle devam ediyor. Süre sona ermeden yapılacakları hatırlatıyoruz.

İlkokul, Ortaokul, Lise Öğrencileri, Anne, Babalar! Aylık Burs Başvuruları için Son Bir Hafta

2021 2022 yılı eğitim öğretim bursları arasında en fazla aranan kurum desteklerinin başında, "Vakıflar Genel Müdürlüğü 2021-2022 Eğitim Yılı Bursu" geliyor. Burs başvurularının bu denli merak edilmesinin temel nedeni ise hem ilkokul hem ortaokul hemde üniversite öğrencileri için burs olanağı sunulması.

İLKOKUL, ORTAOKUL VE LİSE ÖĞRENCİLERİ İÇİN BURS

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan burs ödenekleri için başvurular iki aşamalı olarak yapılacak. İlan edilen listeye göre ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri burs başvrularını ekim ayının ikinci yarısında yapacaklar. Burs başvurusunda bulunacak olan üniversite öğrencileri ise başvurularını kasım ayının başından itibaren yapacaklar.

Burs başvurularının kabul edilmesi için VGM tarafından ilan edilen tüm başvuru şartlarının sağlanması gerek.

Kurum kimler VGM'den burs alamaz başlığıyla yaptığı açıklamasında "Anasınıfında okuyan öğrencilere ortaöğrenim bursu verilmemekte. Türk Vatandaşı olmayan öğrenciler de ortaöğrenim bursundan yararlanamaz. Resmi okullarda örgün eğitim görürken burs almaya hak kazanan öğrencilerin özel okula ya da açık öğretim ortaokuluna, açık öğretim lisesine ya da mesleki açık öğretim lisesine geçmeleri halinde bursları kesilir. " listesinde yer alan öğrencilerin burs başvurularının kabul edilmeyeceğini ilan etti.

NE KADAR AYLIK BURS ÖDENİR?

Burs ödemeleri ilkokul, ortaokul ve lise öğrenciler için aynı tutarda olup üniversite öğrencileri için değişir.

MEB'e bağlı okulların ilköğretim, ortaöğretim aşamasında yer alan öğrencilere aylık 75 TL burs parası ödenir.

Önlisans ve lisans programlarında eğitim alan öğrencilere aylık 300 TL ödeme yapılır.

BURS BAŞVURULARI NEREDEN YAPILACAK?

VGM'den burs başvurusunda bulunacak olan öğrenciler kurumun web sitesinden başvurularını yapacaklar. Başvuru işlemleri online olarak tamamlanacak. Ortaöğretim burs başvuruları 30 Ekim tarihinde sona erecek. Üniversite burs başvuruları da 1 Kasım'dan itibaren alınmaya başlayacak.

SONRAKİ HABER