'İmamoğlu'nun Danışmanı FETÖ İmamı Çıktı' Görseli Sonrasında Ekrem İmamoğlu'ndan Çok Sert Tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti Grup toplantısı kapsamında yaptığı konuşma sırasında 'İmamoğlu'nun Danışmanı FETÖ İmamı Çıktı' yazılı bir görsel yer aldı.

GÜNDEM 12.02.2020 - 15:57 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti Grup toplantısı kapsamında yaptığı konuşma sırasında 'İmamoğlu'nun Danışmanı FETÖ İmamı Çıktı' yazılı bir görsel yer aldı. Bu görselin ardından Ekrem İmamoğlu'ndan konuya dair hem açıklama hemde tepki geldi.

Gün içerisinde AK Parti Grup toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı kapsamında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları sırasında bir görsel yansıtıldı. Söz konusu bu görselde yer alan 'İmamoğlu'nun Danışmanı FETÖ İmamı Çıktı' ifadeleri sonrası İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu  bazı açıklamalarda bulundu. Gösterilen görsele tepki gösteren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, görselde yer alan kişiye dair bilgi verdi. İMAMOĞLU'NDAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A SERT TEPKİİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bu olayın ardından kameraların karşısına çıktı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Ekrem İmamoğlu görselde yer alan kişinin kamuda çok farklı kurumlarda çalıştığını söyledi. Bahsi geçen Erkan Karaaslan isimli şahsın danışmanı olmadığını ifade eden İmamoğlu bu kişinin hizmet ettiği çok sayıda kurum, bakanlık ve MİT olduğunu söyledi. 2012 yılından itibaren hem AK Parti hemde CHP döneminde bu kişinin verdiği hizmetlerin kayıtlı olduğunu ifade eden Ekrem İmamoğlu konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi."Sayın Cumhurbaşkanı’na soruyorum: 31 Mart seçiminden birkaç gün önce bahsi geçen Erkan Karaaslan’ın avukatını İzmir’e hangi bakanınız davet etti, hem de bilet alarak? Hâlâ kabinenizde bulunan bu bakan, “İmamoğlu’na öncelikle FETÖ, yoksa yolsuzluk suçu at, amacımız onları bitirmek” dedi mi, demedi mi? Bu kumpastan, bugün bu yalan ifadeleri kullanan Sayın Cumhurbaşkanı’ın haberi var mı? Onun onayıyla mı yapıldı, yoksa haberi yok mu?"Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@