İmar Barışı Boğaziçi Öngörünüm Yasa Teklifi Meclisten Geçti!

İmar Barışı kapsamı için boğaziçi öngörünüm bölgesinin de alınmasını sağlayan Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi meclisten geçti.

İmar Barışı Boğaziçi Öngörünüm Yasa Teklifi Meclisten Geçti!

İmar Barışı kapsamı için boğaziçi öngörünüm bölgesinin de alınmasını sağlayan Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi meclisten geçti.

Mecliste görüşmeleri devam eden Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi yapılan oturumun ardından kabul edildi.Kabul edilen maddeler arasında boğaziçi öngörünüm bölgesinde yer alan ve bu nedenle imar barışı kapsamına girmeyen bazı bölgelerin yapı kayıt belgesi almalarına izin verildi.İmar Barışı Boğaziçi Öngörünüm Yasa Teklifi Meclisten Geçti! - Resim 1Boğaz Yalıları İmar Barışı Kapsamına Alınmadı!Boğaziçi bölgesinde yer alan yalılar yine imar barışı kapsamı dışında kaldı. Konu hakkında açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum “Dün Plan Bütçe Komisyonumuza imar barışına ilişkin bir teklif sunuldu. Bu teklif sınırlarını ihtiva ediyordu.Daha önce biliyorsunuz biz imar barışından Boğaziçi öngörünüm, Tarihi Yarımada ve Çanakkale’de belirli alanları imar barışına dahil etmemiştik. Sarıyer’de fiilen boğaz öngörünümünde olmayan ancak ön görünümün sınırları içerisinde bulunan alanı da imar barışı kapsamına almıştık.Tabii gelinen süreçte yapılan incelemeler neticesinde boğaz öngörünümünde olan ancak fiilen öngörünüm olmayan ve buradaki vatandaşlarımızın elektrik, su ve doğalgaz gibi problemlerini çözecek sınırları yeniden incelendi. Teklifin içeriği Üsküdar’da, Beykoz ilçemizde ve Sarıyer ilçemizde öngörünümde olan, fiilen öngörünümde olmayan yapıların problemlerini çözmek adına teklif edilmiş bir düzenleme. Boğaz sınırları içerisindeki ve sahil şeridindeki yalılar bu düzenlemeye dahil değil" diyerek yalıların kapsam dışında bırakıldığını duyurmuştu.Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi İmar Barışıİmar Barışı Boğaziçi Öngörünüm Yasa Teklifi Meclisten Geçti! - Resim 3İmar Barışı Boğaziçi Öngörünüm Yasa Teklifi Meclisten Geçti! - Resim 5YAPI KAYIT BELGESİ ÜCRETİ ÖDEYEMEYENLER İÇİN: İmar Barışı Yapı Kayıt Belgesi Kredisi Veren Bankalar, En Uygun Kredi Hangi Bankada?İmar Barışı Hatalı Beyan Düzeltme İşlemi Nasıl Yapılacak?İmar Barışı Süre Uzatma ve İmar Affı Taksitlendirme Çalışmaları Başladı!İmar Barışı Son Başvuru Tarihi İkinci Kez Uzatılacak Mı?TKGM İmar Barışı / İmar Affı Sık Sorulan Sorular ve Yanıtları!Emlak365.com