İnşaat Sektörüne Yüzlerce İşçi Aranıyor! Usta, Bekçi, Boyacı, Sıvacı, Beden İşçisi, Kalfa

İŞKUR üzerinden inşaat sektörü için çok sayıda iş ilanı yayımlandı. İlanlara başvuru yapmak isteyenler için ekim ortası duyurularını kontenjanları ile derledik.

İnşaat Sektörüne Yüzlerce İşçi Aranıyor! Usta, Bekçi, Boyacı, Sıvacı, Beden İşçisi, Kalfa

İnşaat sektörü yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen ilerlemeye devam ediyor. Bu kapsamda yeni projelere adım atan firmalar çok sayıda alanda personel ihtiyacı duyuyorlar.

İNŞAAT FİRMALARI PERSONEL ARIYOR

Firmaların birçoğu personel alımları kendi kurumsal web sayfaları üzerinden yada firmalar aracılığıyla gerçekleştirirken İŞKUR üzerinde de çok sayıda ilan yayımlanmış durumda.

Çok sayıda şehir için yayımlanan ilanlarda özellikle işçi kadroları ön planda yer alıyor. Farklı meslek gruplarında ayrı ayrı işçi alımı yapacak firmaların en çok arayış içerisinde olduğu kadro beden işçisi. Bunun yanında farklı alanlarda usta olmuş personellerde alacaklarını ilan eden inşaat firmalarının ekim ayı ortası kontenjanlarını listeledik.

İŞKUR'da İlan Edilen İnşaat Sektörü İş İlanları, Açık Kadrolar ve Boş Kontenjanlar

Beden İşçisi (İnşaat) 286

Diğer Boyacılar (İnşaat Ve Bakım Hariç) 8

Diğer Boyacılar (İnşaat Ve Bakım Hariç) (Makineyle) 1

Diğer İnşaat Boyacıları 1

Diğer İnşaat Mühendisleri 10

Diğer İnşaat Teknisyenleri 1

İnşaat Ustası 5

İnşaat Bekçisi 6

İnşaat Boyacısı/Boyacı 62

İnşaat Demiri Bağlama Ustası 10

İnşaat Direktörü 1

İnşaat İşçisi 148

İnşaat Kalfası (Genel) 8

İskele Kurucusu-İnşaat (Metal Veya Ahşap) 6

Nezaretçi ve Ustabaşı/Formen (İnşaat İşleri) 1

Şantiye Şefi-İnşaat 9

Yukarıda yer alan kadrolar genellikle işçi pozisyonları için olan duyurulardan oluşuyor. Bu kadroların dışında tekniker, teknisyen, mühendis, yönetim ve idare alanlarında da personel alımları olacak. Adaylar bu kadroların tamamını İŞKUR'un ilan arama sayfasından ulaşılabilir.

BAŞVURU YAPACAK OLAN ADAYLAR

İş ilanları için başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden online olarak yapılabilir. Adaylar kendi tercihleri kapsamında başvurularını İŞKUR Müdürlüklerine giderekte yapabilirler.

SONRAKİ HABER