Instagram checkpoint required hatası nedir, neden çıkıyor, nasıl çözülür?

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram'a girmek isteyen birçok kişi checkpoint required hatası ile karşılaştı. Checkpoint required hatası neden çıkar, nasıl çözülür? Yanıtı haberimizde.

Teknoloji 22.04.2022 - 12:04 22.04.2022 - 12:04 Büşra Uluşen

Dünyada yüz milyonlarca kullanıcısı bulunan sosyal medya uygulaması Instagram'a girmek isteyen kullanıcılar anasayfada '' Checkpoint Required '' yazısını gördü. Bu sorunla karşılaşan kişi sayısının artması üzerine internette checkpoint required sorunu neden çıkar araştırılmaya başlandı. Bu sorunla karşılaşan kişiler çözüm arıyor. 

Instagram Checkpoint Required hatası nedir, neden çıkar?

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, Instagram uygulaması satın aldığından beri uygulamada sorunlar bitmiyor. Bu sebeple uygulamada çıkan her sorun Meta'dan biliniyor ve Meta'nı kullanıcı kaybetmesine neden oluyor. 

Instagram'da son günlerde ' Checkpoint Required ' hatası çok sık görülmeye başlandı. Bu bildirim hata olarak algılanıyor ancak bir uyarı mesajıdır. Bu sorunla karşılaşılmasının ve ekranda sık sık Checkpoint Required yazısının çıkmasının nedeni ise Instagram sunucularında ara ara yaşanan yoğunluktan kaynaklanıyor. Ayrıca hesabınız için beğeni ya da takipçi hilesi kullanıyorsanız bu uyarıyı almış olabilirsiniz. 

instagram-checkpoint-required-hatasi

Instagram Checkpoint Required hatası nasıl çözülür?

Checkpoint Required sorununun çözümü için kullanıcıların yapması gereken bazı işlemler bulunuyor. Öncelikle hesabınıza giriş yapmalı ve ardından ayarlarda yer alan hesap ve başka uygulamalarla paylaşım bölümünden 3. Parti takipçi ya da beğeni hilesi gibi uygulamalar bulunuyorsa bağlantıyı kopararak kaldırmalısınız. 

Bu uygulama bağlantılarından kurtulduktan sonra hesabınızın şifresini yenilemelisiniz. Şifre yenileme işleminizi hem cep telefonunuzdan hem de bilgisayarınızdan yapabilirsiniz. 

Tekrar giriş yaptığınızda hata sayfası ile karşılaşıyorsanız birkaç saat sonra yeniden giriş yapmayı deneyebilirsiniz. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@