İŞKUR'dan DSİ İşçi Alımı İnternetten Bireysel Başvuru İşlemleri! Aşama Aşama Tüm Adımlar

Devlet Su İşleri (DSİ) 2005 kadrolu işçi alacak. Devlette kadrolu işçi olmak isteyenler için yayımlanan ilana başvuru süreci devam ediyor olup başvurular İŞKUR'dan alınacak. Adım adım tüm işlemler.

İŞKUR'dan DSİ İşçi Alımı İnternetten Bireysel Başvuru İşlemleri! Aşama Aşama Tüm Adımlar

DSİ 2005 kadrolu işçi alımı başvuru işlemleri için süreç başladı. Haftasonuna kadar devam edecek başvuru işlemleri için vatandaşların tüm işlemlerini ilan edilen tarihe kadar yapmaları gerek. DSİ personel alım ilanına Türkiye İŞKUR üzerinden yapılacak başvurular için neler yapılması gerektiği başvuruların nasıl alınacağı ve tüm ayrıntılar haberimizde.

İŞKUR DSİ SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI BAŞVURULARI

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü bir kılavuz yayımlayarak işçi alımı için başvuruların nasıl yapılacağını adım adım aktardı.

Bireysel başvuru ile İŞKUR'dan DSİ sürekli başvurusunda bulunacak adaylar öncelikle sisteme kayıt olmak zorundalar. Adaylar ilk işlem olarak eğer üyelikleri yoksa İŞKUR'dan üyelik oluşturacaklar. İŞKUR üyeliği olmayanlar kurumun web sitesine erişim sağlayacaklar. Karşılarına çıkan İş Arayan sekmesi üzerinden Kayıt Ol butonuna basarak kayıt olma işlemlerini tamamlayacaklar.

İŞKUR'da kaydı olan veya kayıt olma işlemlerini yeni tamamlayanlar başvurularını bireysel yapacaklar.

Öncelikle iş ilanları sayfası üzerinden İŞKUR'da DSİ ilanını bulacak adaylar, iş arama ekranı üzerinden "İşyeri Türü" yazan kısmı Kamu olarak seçecek ve arama butonuna basacaklar. DSİ ilanlarına bu şekilde ulaşcak adaylar kendi şehirleri için ilan edilen açık kadrolara Başvuru Yap butonundan başvurularını tamamlayacaklar.

İlanlara Ulaşmak için Ekran Görüntüsü

DSİ İŞKUR

DSİ İŞÇİ ALIM İLANLARINA ŞAHSEN BAŞVURU NASIL YAPILIR?

DSİ işçi alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar internet yerine kuruma giderek de başvuru yapabilirler. İŞKUR İl veya İlçe Müdürlüklerine gidecek olan vatandaşlar danışmanlarına DSİ işçi alım ilanı için başvuru yapacaklarını bildirecekler. Danışmanları iş arayan vatandaşlara başvuru noktasında yardımcı olacaktır.

BAŞVURU YAPMAK İSTEYENLER İÇİN KADROLAR VE ŞARTLAR

2005 kişilik DSİ işçi alım ilanında yer alan açık kadrolar "Operatör, Şoför (Ağır vasıta), Bakımcı Yağcı, Ambar İşçisi, Usta, Akaryakıtçı, Sondaj işçisi, Kompresör Operatörü, Vinç operatörü, Laborant, Laborant Yardımcısı, Topoğraf, Hidrolog, Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Teknisyen, Bekçi" olarak duyuruldu.

Başvuru yapacak adaylar için şartlar "18 yaşını tamamlamış olmak. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak. Yaptırılacak Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak. Askerlik ile ilişiği olmamak. (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak) ve Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmamak." olarak duyuruldu.

SONRAKİ HABER