İstanbul, Metaverse Evreninde Satışa Çıktı! Ortaköy 500, İstiklal Caddesi 400 Lira!

Metaverse adındaki dijital dünyada İstanbul'daki arsalar satışa çıktı. Ortaköy'deki arsalar 500, Bağcılar'daki arsalar ise 135 TL'ye satılıyor.

İstanbul, Metaverse Evreninde Satışa Çıktı! Ortaköy 500, İstiklal Caddesi 400 Lira!

Metaverse evrenini ilk olarak Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg tarafından duyduk. Dünya artık dijital bir yaşama dönüşürken, Metaverse evreni gelecekte insanların yaşam alanı olaak gibi görünüyor.

Öyleki insanlar artık Metaverse denilen sanal alemden arsa bile satın alıyor. Bu evren öyle bir evren ki, gündelik yaşamımızda yaptığımız her şeyi buradan sanal olarak gerçekleştirebilyoruz. Arkadaşlarımızla buluştuğumuz, dünyanın farklı yerlerindeki konserlere gidebildiğimiz, hatta ölen yakınlarımızı bile yeniden görebildiğimiz evren ötesi bir dünya.

Metaverse'de Arsalar Satışta!

İlk kez 1992 yılında Neal Stephenson'ın Snow Crash adlı romanında geçen Metaverse, yıllar sonra hayatımıza hızlı bir şekilde girdi. Ovr adlı sanal evrende, Türkiye'nin en iyi asaları satışa çıkarıldı.

Türkiye'de şu ana kadar sanal olarak 20 bin parsel satılırken, İstanbul satış listesinin en başında yer aldı. İstanbul'un en gözde yerlerinden biri olan İstiklal Caddesi'ndeki tüm parseller satılırken, arka sokakları için ise 400 TL talep ediliyor.

metaverse istanbul

Ortaköy, Nişantaşı, Kadıköy, Üsküdar Satışa Çıktı

İstanbul'un en sevilen yerlerinden biri olan Nişantaşı'ndaki arsaların birçoğu satılırken, boş parseller de 250 TL'ye alıcı buluyor. Kullanıcılar genellikle İstanbul'un Avrupa yakasını tercih ediyor.

Anadolu yakasında ise Kadıköy ve Üsküdar öne çıkarken, Ortaköy ve boğaz hattında parseller 500 TL, Bağcılar ve Esenler'de ise 135 civarında satılıyor. Metaverse'de de normal dünyada olduğu gibi satın aldığınız yerin değerini gerçek yaşamdaki benzer kriterler belirliyor.

metaverse

Metaverse'ten Nasıl Arsa Alınır?

Metaverse evreninden arsa satın alabilmek için ilk olarak kendinize dijital bir cüzdan oluşturmanız gerekiyor. Daha sonra sanal arazi satışı yapan firmaları araştırarak, araziyi satan platform üzeindeki coinler ile veya sanal cüzdan üzerinden Metaverse'ün yerel para birimi olan kripto para ile arsa satın alabilirsiniz.

Metaverse'ün bir diğer dikkat çeken yanı da kaybettiğiniz yakınlarınızla bu evrende tekrar bir araya gelebiliyorsunuz. Kulağa her ne kadar ilginç gelse de yakın gelecekte bu mümkün olacak.

VR ve AR sanal gerçeklikle artırılmış gerçeklik teknolojilerinin entegre edildiği bu dijital dünyada herhangi bir sınırlama da bulunmuyor. Bu dijital dünyaya yakında dokunma ve hissetme gibi özelliklerin de dahil olacağı ön görülüyor.

SONRAKİ HABER