İstanbul Seçimleri İçin Son Anket Sonuçları Açıklandı, Ekrem İmamoğlu Mu, Binali Yıldırım Mı Önde?

İstanbul seçim sonuçları için son anket sonuçları gelmeye devam ediyor. İşte farklı anket şirketleri tarafından açıklanan son İstanbul seçim anketleri!

Gündem 15.06.2019 - 16:30 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

İstanbul seçim sonuçları için son anket sonuçları gelmeye devam ediyor. İşte farklı anket şirketleri tarafından açıklanan son İstanbul seçim anketleri!

İstanbul seçimleri için beklenen son anket sonuçları gelmeye devam ediyor. Farklı firmalardan birbirine yakın sonuçlar gelmeye devam ederken açıklanan veriler seçimlerin bıçak sırtı geçeceğini gösterirken adaylar arasında oy sayımı yine bu nedenle büyük tartışmalara neden olacak gibi görünüyor. ORC 23 Haziran İstanbul Seçim Sonuçları Anketi ORC tarafından açıklanan İstanbul seçim sonuçları tahmini anket verilerine göre Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım rakibi Ekrem İmamoğlu'nun önünde yer alıyor. 

ADA Araştırma Şirketi İstanbul Seçim Sonuçları Anketi 23 Haziran seçim anketi açıklayan şirketler arasında yer alan ADA araştırma şirketi bir önceki seçimde sonuçlara en yakın tahmini açıklaması ile ün yapmıştı. ADA araştırma şirketi tarafından açıklanan verilere göre Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu yarışı önde götürüyor. Ekrem İmamoğlu'nun aldığı oy oranı yüzde 50,64 olarak açıklanırken rakibi Binali Yıldırım ise yüzde 48,30 oy alacak görünüyor. Ancak sonuçlar kararsızların dağıtılması sonucu elde edilmiş. 

Optimar Araştırma Şirketi İstanbul Seçim Sonuçları Anketi Optimar tarafından açıklanan son anket sonucu ile Ekrem İmamoğlu'nu yüzde 52 ile rakibi Binali Yıldırım'ın 4 puan önünde olduğunu söyledi. Piar Araştırma Merkezi İstanbul Seçim Sonuçları Anketi Bu seçimde kitle psikolojisinin çok önemli olduğunu söyleyen PİAR Araştırma Merkezi “Ancak kitle psikolojisinin Ekrem İmamoğlu lehine olduğunu söylemekte fayda görüyoruz.” ifadeleri ile kitlenin Ekrem İmamoğlu lehinde olduğu söyledi. MAK Danışmanlık İstanbul Seçim Sonuçları Anketi MAK Anket şirketi tarafından açıklanan verilere göre Ekrem İmamoğlu yüzde 50,3, Binali Yıldırım yüzde 48,2 ve Saadet Partisi adayı Necdet Gökçınar yüzde 0,75 oy alacak görünüyor. 

 Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@