İstanbul'da 21 Mayıs Cumartesi Günü Hangi Yollar Kapalı, Ne Zaman Açılacak? Alternatif Yol Güzergahları

Maltepe'de yapılacak Milletin Sesi mitingi ve Yenikapı'da Çerkes Soykırımı ve Sürgünü programı nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılacak. İşte 21 Mayıs Cumartesi İstanbul'da trafiğe kapatılacak yollar

Gündem 21.05.2022 - 15:56 21.05.2022 - 15:56 Gülşah Konuk Akın

İstanbul Maltepe'de düzenlenecek olan CHP'nin Milletin Sesi mitingi ve Yenikapı Miting Alanı'nda düzenlenecek "Çerkes Soykırımı ve Sürgününün 158. Yılı" programı nedeniyle bazı yolların trafiğe kapatılacağı İstanbul Valiliği tarafından açıklandı. Valilik ayrıca kapatılacak yollara alternatif güzergahları da duyurdu. 

ÇERKES SOYKIRIMI ETKİNLİĞİ NEDENİYLE KAPATILACAK YOLLAR

21 Mayıs 2022 Cumartesi günü Yenikapı Miting Alanı'ndan Çerkes Soykırımı ve Sürgününün 158. yılı programı düzenlenecek. Program nedeniyle de İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatılacak. İstanbul Valiliği'nden konuya ilişkin yapılan açıklamada: "Çerkes Soykırımı ve Sürgününün 158. Yılı" etkinlikleri kapsamında 11.00'dan itibaren program bitene kadar Namık Kemal Caddesi ile bu caddeye çıkan cadde ve sokakların, Namık Kemal Caddesi'ne bağlantıya uygun noktalardan trafiğe kapatılacağı bilgisi paylaşıldı. Programın 19.00'da başlayacağı bilgisi de paylaşıldı.

Trafiğe kapatılacak yollara alternatif olarak Vatan Caddesi, Millet Caddesi, Balat Sahil ve Atatürk Bulvarı kullanılabilecek.

istanbul-trafiğe-kapatılacak-yollar

CHP MİLLETİN SESİ MİTİNGİ NEDENİYLE KAPATILACAK YOLLAR

İstanbul Valiliği resmi sitesinde yayımlanan duyuruda, 21 Mayıs 2022 Cumartesi günü CHP Mitingi Etkinlikleri nedeniyle saat 10.30'dan itibaren program bitene kadar trafiğe kapatılacak yollar ile alternatif güzergahlar açıklandı. Buna göre; Turgut Özal Bulvarı (Bostancı İdo Önü İle Turgut Özal Bulvarı Çanakkale Caddesi Kesişimi Arası) ve Çıkan Tüm Yollar, Maltepe ilçesi Mimar Sinan Caddesi ve Çıkan Tüm Yollar, Maltepe ilçesi Şehit Nedim Özpolat Sokak ve Çıkan Tüm Yollar, Maltepe ilçesi Piri Reis Caddesi (Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Kesişimi İle Turgut Özal Bulvarı Kesişimi Arası), Maltepe ilçesi Büyükyalı Caddesi’ne bağlantıya uygun noktalardan trafiğe kapatılacak.

Kapatılan yollara alternatif olarak D-100 Karayolu ile Maltepe Bağdat Caddesi kullanılacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@