İstanbul'da patlama mı oldu, yangın neden çıktı? Tuzla'da patlama sesi nereden geldi?

Son dakika! İstanbul Tuzla'da patlama sesleri duyuldu. Patlama nedeni ne, yangın neden çıktı? Tuzla'daki patlamaya ilişkin son dakika bilgileri haberimizde.

Gündem 29.04.2022 - 14:09 29.04.2022 - 14:50 Büşra Uluşen

Haber bültenlerinde geçen son dakika bilgisine göre İstanbul'da bir patlama sesi duyuldu.  Vatandaşların panik olduğu sesler sonrasında çevre halkından edinilen bilgilere göre bir fabrikada yangın çıktığı ifade edildi. Çevre illerden de duyulan patlama sesi sonrasında birçok kişi internette İstanbul'daki patlamanın nedenini araştırmaya başladı.

İstanbul'da patlama mı oldu, sesler nereden geldi?

Son dakika bilgilerine göre, Tuzla Orhanlı sanayi bölgesinde bir fabrikada yangın çıktı. Patlama seslerinin yükseldiği alanda çıkan yangına itfaiye ekipleri müdahale etmeye çalışıyor. 

Kimyacılar sanayi sitesinde meydana gelen 2 büyük patlamanın ardından büyük bir yangın çıktı. Patlama sesleri çevre ilçelerden de duyuldu. Patlamanın şiddetiyle şarapnel parçalarının 500 - 600 metre uzaklıktaki başka bir alanda da yangına neden olduğu düşünülüyor. Bölgeye kısa süre içerisinde çok sayıda itfaiye ekibi ulaşırken yangını söndürmek için çalışmalar devam ediyor. 

tuzla patlama2

Drone ile çekilen görüntülerde de patlamanın şiddeti gözler önüne serilirken gökyüzünü simsiyah bulutlar kapladı.

İstanbul Tuzla patlamasında ölen ya da yaralanan var mı?

Tuzla Kimyacılar sanayi sitesinde meydana gelen patlama sonrasında 3 işçinin hayatını kaybettiği duyuruldu. Ayrıca bölgede çok sayıda yaralı olduğu da gelen haberler arasında yer aldı. 

tuzla patlama,

Öte yandan patlama sonrası ortaya çıkan dumanlar Tuzla'nın çevre ilçelerinden de görüntülendi. Patlamanın asıl nedeni henüz bilinmezken ilerleyen saatlerde açıklama yapılması bekleniyor. Patlamanın etkisiyle çevredeki 6 işyerinin de hasar aldığı bilgisi kaydedildi. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@