İstanbul'da Tatil Sezonu Erken Başladı, Otellerde Yer Bulunamıyor

Tatil sezonu İstanbul'da erken başladı. İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, daha şimdiden otellerin doluluk oranının yüzde 98 seviyelerine çıktığını açıkladı.

Gündem 09.05.2022 - 16:42 09.05.2022 - 16:42 Gülşah Konuk Akın

Yaz ayları yavaş yavaş başlıyor. Yaz aylarında tatil yapmak isteyenlerin çoğu erken rezervasyon yapıp tatilini garantiye almak istiyor. İstanbul'da da tatil sezonu erken başladı. Daha şimdiden otellerin doluluk oranları %98 seviyesine çıktı. Şimdiden otellerde yer bulmak zorlaştı. Konuya ilişkin açıklama İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç'ten geldi. Otellerin doluluk oranlarına değinen Avdagiç, Suudi Arabistan'dan gelecek turist sayısına da değindi.

ito-başkanı-avdagiç

ENFLASYON AÇIKLAMASI

Paris'te düzenlenen JEC World Fuarı'na katılan İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, dünya çapındaki enflasyon baskılarına ilişkin sorulan soruya: "Türkiye'de fiyatların bu kadar hızlı artmasını gerektirecek bir durum olmadığını düşünüyoruz. Burada enflasyondaki hızlı gidişatı dikkate alarak ileriye yönelik realist olmayan artışların yapılmaması gerek. Bu noktada üreticiden tüketiciye tüm taraflara sorumluluk düşüyor. Herkesin üzerine düşeni yapması lazım. Eğer süreci doğru yönetirsek, enflasyonu önce yataya döndürüp sonra düşüşe geçirebiliriz" yanıtını verdi.

istanbul-otellerde-doluluk

MART AYINDA İSTANBUL'DA OTELLERİN DOLULUK ORANLARI
İstanbul'da en ölü sezonun mart ayı olduğunu söyleyen İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç , mart ayında otellerin doluluk oranlarının %92 seviyelerine çıktığını, salgından önceki dönemde bile bu doluluk oranının yakalanamadığını açıkladı. Suudi Arabistan'dan 250 bin turist geleceği yönünde beklentiler olduğuna değindi ve şu ana kadar yapılan rezervasyonlardan yola çıkılarak mayıs ayında İstanbul'da bulunan otellerde yer bulunamadığını, şimdiden otellerin dolduğunu, doluluk oranının %98 seviyesine çıktığını açıkladı.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@