İstanbul'da Uçuşlar İptal Mi Edildi, 11 Mart THY Hangi Uçuşlar İptal Oldu?

İstanbul'daki olumsuz hava şartları nedeniyle THY bazı uçuşlarını iptal ettiğini açıkladı. Hangi uçuşların iptal edildiğine dair bilgileri haberimiz üzerinden öğrenebilirsiniz.

Gündem 11.03.2022 - 12:04 11.03.2022 - 12:04 Büşra Uluşen

İstanbul'da etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle yeni önlemler alındı. Okulların tatil edilmesiyle başlayan süreçte çalışanlara izin verildi, köprüler kapatıldı, trafik geçici süreliğine durduruldu. 

Kar yağışı kentte hayatı felç ederken bu durumdan hava trafiği de etkilendi. Türk Hava Yolları tarafından Çarşamba günü yapılan açıklamada, İstanbul'da beklenen kar yağışı nedeniyle uçuşlarda düzenleme yapılacağı bildirilmişti. 

Yağışın hızını artırması nedeniyle yapılan bu düzenlemeler açıklandı ve THY birçok uçuş seferini iptal etti. 

 İSTANBUL'DA 11 MART THY, PEGASUS HANGİ UÇAK SEFERLERİ İPTAL OLDU?

Türk Hava Yolları (THY) İstanbul'da etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle 10-11 ve 12 Mart tarihlerinde İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı'nda gerçekleştirilmesi planlanan bazı seferlerini iptal etti. 

THY tarafından yapılan açıklamada, İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı uçuşlarında iptaller yaşandığı, yolcuların güncel bilgilere uçuş sorgulama ekranları üzerinden uçuş numarası ya da parkuru girerek ulaşabileceklerini belirtti. Bunun yanında THY biletleri için iade, değişiklik ve açığa alma gibi haklar da tanımlandı. 

Belirtilen tarihlerde uçak ile seyahat edecek vatandaşlar, yola çıkmak için uçuşlarının iptal edilip edilmediği hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. THY'nin açıklaması doğrultusunda iptal olan uçuşlar sorgulanabilecek ve uçuşu iptal edilen vatandaşlar ' uçuş aksaklıkları ' kapsamında yer alan haklardan yararlanabilecekler. 

İstanbul'da iptal olan uçuşların iptal olduğunu öğrenmek için TIKLAYINIZ

Bunun yanında Pegasus da Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki  bazı uçuşların iptal edildiğini açıkladı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@