İşten Çıkartılan Kapıcı 11 Katlı Binayı Ateşe Verdi!

Eskişehir'de özel bir site içerisinde yer alan blokta kapıcılık yapan kişi iddialara göre kovulmasının ardından 11 katlı binayı ateşe verdi!

Gündem 07.11.2021 - 13:41 07.11.2021 - 13:42 Gülcan Özer

Eskişehir'de kapıcılık yaparak geçimini sağlayan 28 yaşındaki Y.E.A. iddialara göre işten çıkarılması nedeni ile 66 dairenin yer aldığı 11 katlı binayı kundakladı. Apartman sakinlerinin iddiasına göre gelen şikayetler üzerine işten kovulan kapıcı aynı günün akşamında binayı intikam için ateşe verdi. 

Evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenilen kapıcı güvenlik güçleri tarafından birkaç sokak ötede yayan olarak olay yerinden uzaklaşırken yakalandı. Yangın haberinin ardından olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edilirken apartmanda yaşayan kişiler ise büyük panik yaşadı. 

11 KATLI BLOĞUN ÇATI KATI ALEV ALEV YANDI! 

Toplamda 66 dairenin bulunduğu 11 katlı site blokunda dün gece yangın çıktı. Bloğun çatı katı alev alev yanarken iddialara göre yangını apartmandan aynı gün işten çıkarılan kapıcı çıkardı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edilirken bina acil olarak boşaltıldı. 

Bina sakinleri büyük panik yaşarken apartmanda oturan kişiler polise yangını işten çıkarılan 28 yaşındaki kapıcının çıkardığı iddiası ile şikayette bulundu. Kapıcının sitenin en üst katında bulunan dairede yaşadığı, bina yönetimine işten çıkarıldığı için daireyi akşam saatlerinden boşaltacağını belirttiği, evden çıkmadan önce yangın söndürme sisteminin vanalarını kapattığı iddia edildi. 

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde kapıcının yangın söndürme vanasını kapattığı ve ardından da binadan hızla uzaklaştığı görülürken kapıcının evden çıkmasının ardından ise çatı katından dumanların çıktığı belirtildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@