İzmir Çeşme'de Gözlük Çaldığı İddiasıyla İfadesi Alınan Ve Evinde Arama Yapılan Polis Memuru İntihar Etti

Bir komiser yardımcısının güneş gözlüğünün çalındığı iddiasıyla İzmir'in Çeşme ilçesinde başlatılan soruşturmada polis memuru İsmail Zeybek'in şüpheliler arasında gösterilip evinde arama yapılması üzerine gururuna yediremeyerek başına dayadığı silahı ateşleyip intihar edip hayatını kaybettiği bildirildi.

İzmir Çeşme'de Gözlük Çaldığı İddiasıyla İfadesi Alınan Ve Evinde Arama Yapılan Polis Memuru İntihar Etti

İzmir'in Çeşme ilçesinde şok eden bir intihar olayı gerçekleşti. İddialara göre bir komiser yardımcısının güneş gözlüğünün çalındığı iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Bu soruşturma sırasında 21 yıllık polis memuru 46 yaşındaki İsmail Zeybek de şüpheliler arasında gösterildi. İsmail Zeybek'in güneş gözlüğünü çaldığı şüphesiyle önce ifadesi alındı ve ardından da evinde arama yapıldı. Kendisine gösterilen bu muameleyi kaldıramayan ve gururuna yediremeyen İsmail Zeybek başında silah dayayıp ateşlemek suretiyle intihar ederek yaşamına son verdi.

KOMİSER YARDIMCISI ŞİKAYETÇİ OLDU

İntihar ile sonuçlanan ve 21 yıllık polis memurunun hayatına son vermesine neden olan olaya dair detaylar da belli oldu. İddiaya göre Çeşme'nin Alaçatı Mahallesi'nde bulunan bir polis merkezinde görevli olan komiser yardımcısı H.Ö.Y., kendisine ait olan bir güneş gözlüğünün çalındığını ileri sürerek soruşturma başlattı. Bu soruşturmada güneş gözlüğünün polis merkezinde çalındığını iddia eden H.Ö.Y. güvenlik kamerasının görüntülerini inceledi. Komiser yardımcısı gözlüğünün 21 yıllık polis memuru İsmail Zeybek tarafından çalındığını iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

İSMAİL ZEYBEK'İN EVİNDE ARAMA YAPILDI

Savcılık yapılan suç duyurusunun ardından soruşturmanın adil olabilmesi için işlemlerin ilçe jandarma komutanlığına devredilmesini istedi. Jandarma ekipleri soruşturmayı devralarak polis memurlarının ifadelerine başvurdular. Şüpheliler arasında bulunan İsmail Zeybek'in de evinde arama yapıldı.

Jandarma ekiplerinin İsmail Zeybek'in evindeki arama sırasında bir güneş gözlüğü buldukları belirtildi. Bu gelişme üzerine İsmail Zeybek güneş gözlüğünün kendisine ait olduğunu söyleyerek jandarma ekiplerine güneş gözlüğünün faturasını ibraz etti. Şikayetçi olan komiser yardımcısı H.Ö.Y. ise İsmail Zeybek'in evinde bulunan güneş gözlüğünün kendisine ait olmadığını söyledi.

GURURUNA YEDİREMEYEREK İNTİHAR ETTİ

Soruşturma devam ederken polis memuru yaşanan gelişmelerden dolayı oldukça rencide oldu. İfadesinin alınması, evinde arama yapılması ve hırsızlık ile suçlanmasını İsmail Zeybek gururuna yediremedi. İsmail Zeybek dün gece saatlerinde evinde başına dayadığı silahı ateşleyerek hayatına son verdi. İsmail Zeybek'in intihar etmesi üzerine savcı incelemesinin ardından cenazesi İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Yaşanan gelişmeler üzerine ilgili soruşturmanın derinleştirildiği açıklandı.

Komiser yardımcısının gözlüğünün çalındığı iddiası ile yürütülen soruşturmada konu sıralı amirlere bildirildi. Sıralı amirler tarafından yapılan değerlendirmede güneş gözlüğünün düşmüş ve hatta komiser yardımcısının samimi arkadaşları tarafından alınabileceğini ifade ettiler. Şu ana kadar hırsızlık olayına ilişkin herhangi bir bulgu elde edilemediği de bildirildi.

Emlak365.com