İzmir Kınık'ta Maden Ocağında Göçük! Açıklama Yapıldı, Yaralılar Var!

İzmir'in Kınık ilçesinde bir maden ocağında göçük meydana geldi. Göçük sonrasında dumandan etkilenen 7 işçinin tedavi altına alındığı bildirildi.

İzmir Kınık'ta Maden Ocağında Göçük! Açıklama Yapıldı, Yaralılar Var!

İzmir'in Kınık ilçesinde faaliyette bulunan bir maden ocağında göçük meydana geldiği bildirildi. Gerçekleşen göçük sonrasında 7 işçinin göçük altında kaldıkları belirtildi.

İZMİR'DE KÖMÜR MADENİNDE GÖÇÜK

Kınık ilçesindeki kömür ocağında gerçekleşen göçük büyük bir paniğe neden oldu. Olay gerçekleşir gerçekleşmez sağlık, itfaiye ve AFAD ekiplerine ihbarlar yapıldı. Bu ihbarların ardından olay yerine intikal eden ekipler hemen müdahalede bulundular. İnceleme yapan ekipler göçük nedeniyle çıkan dumandan etkilenen işçi sayısının 8 olduğunu belirlediler. Göçükten çıkarılan işçiler bölgedeki hastaneye sevk edilerek tedavi altına alındılar.

İKİ İŞÇİ SOMA'DA TEDAVİ ALTINA ALINDI

Yapılan bilgilendirmeye göre yaralı olarak göçükten çıkarılan iki işçinin Manisa'nın Soma ilçesinde tedavi altına alındıkları bildirildi.

İZMİR VALİSİ AÇIKLAMA YAPTI!

Maden ocağında gerçekleşen göçükten sonra İzmir Valisi Yavuz Selim Koşger açıklamada bulunarak, "İlimizde Kınık ilçesinde bulunan bir kömür madeni işletmesinde kısmi bir göçük meydana gelmiştir. İlk belirlemelere göre herhangi bir can kaybı ve ağır yaralı bulunmamaktadır. 8 işçimiz hafif yaralı olarak kurtarılarak 112 ekipleri tarafından Kınık ve Bergama Devlet Hastanelerine sevk edilerek tedavi altına alınmışlardır." dedi.

3 İLÇENİN ORTASINDA

Öte yandan göçük meydana gelen kömür madeninin İzmir'de Soma, Akhisar ve Kınık ilçelerinin arasında meydana geldiği bildirildi. Bundan dolayı yaralılar bu ilçelerde bulunan hastanelerde tedavi altına alındılar. Maden göçüğünden ağır yaralı kimse çıkarılmazken yetkililerin kjonuya dair kapsamlı araştırmaları devam ediyor.

GÖÇÜK NEDENİ BELLİ OLMADI, AÇIKLAMA YAPILACAK

Madende meydana gelen göçüğün neden kaynaklandığına dair de henüz bir açıklama yapılmadı. Göçük nedeni yapılacak kapsamlı araştırmanın ardından tespit edilerek açıklanacak.

SONRAKİ HABER