Kabine Toplanıyor, Bayram Tatilinin 9 Güne Çıkarılması Bekleniyor

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında bugün toplanacak. Kabine'de bayram tatilinin 9 güne çıkarılması da görüşülecek. Tatilin uzatılması bekleniyor.

Gündem 25.04.2022 - 08:51 25.04.2022 - 08:51 Gülşah Konuk Akın

Kabine Toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de bugün toplanacak. Toplantıda Rusya Ukrayna savaşı, terörle mücadele konuları, ekonomideki gelişmeler görüşülecek. Toplantının gündem maddelerinden bir tanesi de Ramazan Bayramı olacak. 3 gün sürecek tatilin perşembe ve cuma günleri de dahil edilerek 9 güne çıkarılması bekleniyor. 

Rusya Ukrayna savaşı nedeniyle Ukrayna'da çatışmalar devam ediyor. Kabine yoğun bir gündem ile 2 hafta aradan sonra toplanacak. Savaştaki son durum toplantıda ele alınacak. Putin ile Zelenskiy görüşmesi için yapılan diplomatik çabalar görüşülecek. Ukrayna'da bulunan Türk ticaret gemilerinin durumu, bölgeye yapılacak insani yardımlar ele alınacak. Dış politika gündem konularından bir tanesi de İsrail'in Filistin'e yönelik müdahaleleri olacak. Saldırıların bitmesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan, bölge liderleri ve uluslararası kuruluşların temsilcileri ile görüşecek.

Yurt içinde hem de Irak ve Suriye'nin kuzeyinde devam eden terörle mücadele operasyonları da Kabine gündeminde olacak. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pençe-Kilit operasyonundaki son duruma ilişkin bilgilendirmeler yapacak. Öne çıkan bir diğer başlık ekonomi. Fahiş fiyat artışı ve enflasyonla mücadele için atılacak yeni adımlar hakkında istişare yapılacak.

bt-1

BAYRAM TATİLİ UZATILACAK MI?

2 Mayıs 2022'de başlayacak Ramazan Bayramı için geri sayım başladı. Kabine toplantısında bayram tatilinin uzatılıp uzatılmayacağı da görüşülecek. 3 gün sürecek bayram tatilinin, perşembe ve cuma günleri de dahil edilerek 9 güne çıkarılması bekleniyor.

Kabine Toplantısı sona erdikten sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine kararlarını açıkladığı bir konuşma yapacak.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@