Kamu İhaleleri Yapım ve Mal Alım İşleri Yönetmeliklerinde Değişiklik Yapıldı! Resmi Gazete'de Yayımlandı

Resmi Gazete'de Kamu İhale Kurumunun Mal Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayımlandı.

Gündem 22.01.2022 - 17:18 22.01.2022 - 17:18 Büşra Uluşen

Resmi Gazete'nin 22 Ocak 2022 Cumartesi tarihli 31727 Sayısında, Kamu İhale Kurumu tarafından ''Mal Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik''yayımlandı. 

Mal Alımı İhaleleri Uygulama ve Yapım İşleri İhaleleri Uygulama yönetmeliklerinin ek ikinci maddesinin birinci fıkrasına, Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) ibaresinden sonra '' ve Elektrik Üretim A.Ş (EÜAŞ)'' ibaresi eklendi. 

MAL ALIMI İHALALERİ UYGULAMALARINDA DEĞİŞİKLİK!

Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik kapsamında, KİK'in Yapım İşleri İhaleleri Uygulama Yönetmeliği'nde BOTAŞ tarafından enerji arz güvenliği kapsamında gerçekleştirilecek ihalelerde, Hazine ve Maliye Bakanlığının görüşü alınarak, tekliflerin yabancı para birimleri cinsinden verilebilmesi ve sözleşme konusu işin ödemelerinde yabanvı para birimlerinin kullanılabilmesi mümkün olacak. BOTAŞ ibaresinden sonra gelmek üzere Elektrik Üretim AŞ (EÜAŞ) ibaresi de eklenecek. 

kamu ihale yönetmeliği

KİK'in Mal Alım İhaleleri Uygulama Yönetmeliğinde, BOTAŞ tarafından enerji arz güvenliği kapsamında gerçekleştirilecek ihaleler ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından hava trafik güvenliğinin sağlanması için ihtiyaç duyulan taşıt ve sistemler için gerçekleştirilecek ihalelerde, Hazine ve Öaliye Bakanlığının görüşü alınarak, tekliflerin yabancı para birimleri cinsinden veirlebilmesi ve sözleşme konusu işin ödemelerinde yabancı para birimlerinin kullanılabilmesi mümkün hale getirilecek. Değişiklikler yayım tarihinden itibaren yürürlüğe girerek uygulanmaya başlayacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@