Kanlı Ay Tutulması hangi gün, saat kaçta? Türkiye'den görülecek mi?

Yılın ilk ay tutulması olan Kanlı Ay Tutulması ne zaman, saat kaçta merak konusu oldu. Bu ana tanıklık etmek isteyen kişiler Kanlı Ay Türkiye'den görülecek mi araştırıyor.

Gündem 12.05.2022 - 12:37 12.05.2022 - 12:37 Büşra Uluşen

2022 yılının ilk ay tutulması olan Kanlı Ay Tutulması, gökyüzü hareketleri ve astroloji ile ilgilenenlerin dikkatini oldukça çekiyor. Konu hakkında inceleme ve araştırma yapan birçok kişi Kanlı Ay Tutulması ne zaman, saat kaçta merak ediyor. İşte yılın ilk Kanlı Ay Tutulmasına ilişkin bilinmesi gerekenler. 

Kanlı Ay Tutulması ne zaman olacak, saat kaçta?

2022'nin ilk ay tutulması olan Kanlı Ay tutulması birçok kişi tarafından heyecanla bekleniyor. Kanlı Ay Tutulması 16 Mayıs saat 07.13'te gerçekleşecek. Etkisinin 6 ay süreceği öngörülen tutulma kişilerin ruh halini, bakış açılarını ve düşünceleri konusunda etkili olacak. 

Kanlı Ay Tutulması Türkiye'den görülecek mi?

Kanlı Ay Tutulmasını canlı canlı izlemek isteyen kişiler Türkiye'den görülecek mi, nasıl izlenecek merak ediyor. Ancak Kanlı Ay Tutulmasının izleneceği bölgeler arasında Türkiye yer almıyor. Bu sebeple Kanlı Ay Tutulması Türkiye'den görülemeyecek. Bu olaya tanıklık etmek ve kameraları ile çekim yapmak isteyenler Kanlı Ay'ın görüntülenebileceği başka ülkelerde yaşıyorlar ise o ana tanık olabilecekler. 

kanlı ay tutulması ne zaman

Kanlı Ay Tutulması nedir, neden olur?

Kanlı Ay Tutulmasına ilişkin açıklama şu şekilde yapılabilmektedir: Ay, Dünyanın etrafındaki bir turunu yaklaşık 27 günde tamamlar ve 29.5 günde döngüsünü gerçekleştirir. İki döngü arasındaki farklar, Ay'ın, Dünya'nın ve Güneş'in Ay yörüngesi esnasında değişen konumu nedeniyle ortaya çıkmaktadır. 

Kanlı ay tutulması sadece Ay'ın Dolunay evresinde ve Ay tutulmaları sırasında yaşanmaktadır. 

Kanlı ay tutulmasının dışında, Süper Ay ve Çiçek Ay Tutulmaları da mevcuttur. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@