Kapadokya Kurban Bayramı'nda Yerli Turistlerin Gözdesi Olacak

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Kapadokya için yapılan rezervasyonlar bayram tatilinde Kapadokya'nın yerli turistlerin gözdesi olacağını gözler önüne serdi.

Kapadokya Kurban Bayramı'nda Yerli Turistlerin Gözdesi Olacak

Kurban Bayramı için tatil planları ve rezervasyonlar yaptırılmaya devam ediliyor. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Kapadokya Bölge Temsil Kurulu Başkanı Talip Aldemir, bayram öncesinde Kapadokya'nın yerli turistlerin gözdesi olacağını, rezervasyon oranlarının bir hayli yüksek olduğunu açıkladı. Her zaman ilgi çekmeye devam eden Kapadokya'da bayram öncesinde rezervasyon yoğunluğu yaşanıyor.

Kapadokya bölgesi balon turu, at, ATV motor, deve ve arazi araçları ile yapılan sosyal aktiviteler nedeniyle hem yerli hem de yabancı turistlerin sık sık ziyaret ettiği bir turizm bölgesi. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Kapadokya Bölge Temsil Kurulu Başkanı Talip Aldemir AA muhabirine yaptığı açıklamada, peribacaları, yeraltı şehirleri, turizm merkezleri için yerli turistlerin rezervasyon taleplerinin karşılanmaya çalışıldığını vurguladı.

kurban bayramında kapadokya

2022 YILI TURİZMDE BEREKETLİ GEÇİYOR

Aldemir, 2022 yılının turizm açısından bereketli geçtiğini, Kapadokya'da Kurban Bayramı için yoğunluk olduğunu, sahil turizmi ön planda olsa da Kapadokya'da doluluk oranının %70-%80 seviyelerinde olduğunu söyledi. Aldemir açıklamasında "Bölgede halen gelmek isteyenler için yer var. Bölgemiz yine 2022 yılı Kurban Bayramı’nda gözde destinasyonlarından biri olacak. Burası sadece balon turizmi, ATV ve araçlarla gezilen turların olduğu bir yer değil. Vadi yürüyüşleri ve kültür turlarıyla yelpazesi geniş bir turizm alanı. Buraya gelenlerin aradığı her şeyi bulabileceğini düşünüyoruz.” ifadelerine yer verdi.

kapadokya-2

Uçhisar beldesinde bir otelin sorumlusu da bölgeye gitmek isteyenlerin rezervasyon için elini çabuk tutması gerektiğini, geçtiğimiz haftaya göre rezervasyonların arttığını, erken rezervasyon yaptıranların sıkıntı yaşamayacağını söyledi.