Kavcıoğlu Katar Merkez Bankası Başkanıyla Bir Araya Geldi! Kritik Toplantı Sonrası Gözler Dolar TL'de

Merkez Bankası BaşkanıŞahap Kavcıoğlu Katar Merkez Bankası Başkanı ile görüştü. Gerçekleştirilen görüşme sonrası ise gözler dolar kuruna çevrildi. İşte dolar TL'de son durum.

Gündem 07.12.2021 - 14:39 07.12.2021 - 14:39 Mustafa Karagöz

Türkiye ile Katar arasında sürdürülen ilişkilerin daha da artırılması için yeni adımların atılmasına karar verilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki heyet haftabaşında Katar'da üst düzey görüşmeler gerçekleştirmek için ziyarette bulundular. Önemli isimlerin yer aldığı ziyaret kapsamında bazı alanlarda devam eden ilişkilerin güçlendirilmesi amaçlanıyor. 

TÜRKİYE İLE KATAR MERKEZ BANKASI BAŞKANLIĞI GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİLER

Gerçekleştirilen görüşmelerin en önemlisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani arasında oldu. Bu görüşmenin yanında iki ülkenin önemli isimleri toplantılar gerçekleştirdiler. Bu toplantılardan bir tanesi de Merkez Bankası Başkanları düzeyinde oldu. 

Katar Merkez Bankası Başkanı Sheikh Bandar bin Mohamed bin Saud al-Thani ve Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu bir araya geldiler. Gerçekleştirilen görüşmede iki ülke arasında devam eden ilişkilerin yanı sıra finans, bankacılık konuları ele alındı. İki Merkez Bankası Başkanının görüşmesine ilişkin resmi açıklama ise Katar Devlet Televizyonundan geldi. 

Katar Merkez Bankası Başkanı Saud al-Thani ile  Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun bir araya geldiği bildirilen haberde görüşmenin detaylarına ilişkin bilgi verilmedi. 

DOLAR KURUNDA SON DURUM

Görüşmeye dair bilgilerin ajanslara düşmesinin ardından gözler dolar kuruna çevrildi. Dolar kuru 13.80 TL bandından başladığı günde, öğleden sonra 13.68 TL seviyesinde yer alıyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@