Kaz Dağlarını eleştirmek isteyen Tarkan, eleştirilerin kurbanı oldu!

Tarkan Kaz dağlarında başlatılan altın arama çalışmalarına tepki göstermesinin ardından dikkatleri üzerine çekti. Ünlü şarkıcının Kaz dağlarına tepki göstermesinin nedeni olarak geçtiğimiz yıllarda bölgeden villa alması gösterildi.

EMLAK MAGAZİN 07.08.2019 - 00:30 15.07.2021 - 00:14

Tarkan Kaz dağlarında başlatılan altın arama çalışmalarına tepki göstermesinin ardından dikkatleri üzerine çekti. Ünlü şarkıcının Kaz dağlarına tepki göstermesinin nedeni olarak geçtiğimiz yıllarda bölgeden villa alması gösterildi.

Kaz dağlarında yapılan altın aramalarına ünlü şarkıcı Tarkan “Yeter Artık” diyerek tepki gösterdi. Tarkan’ın tepkisine destek verenlerin yanı sıra şarkıcının tepkisinin arkasında yatan neden olarak geçtiğimiz yıllarda bölgeden almış olduğu villa olduğu iddia edildi.TARKAN ELEŞTİREYİM DERKEN ELEŞTİRİ OKLARINI ÜZERİNE ÇEKTİBaşlatılan altın arama çalışmalarından dolayı bölgenin değer kaybedeceğini iddia eden kişiler Tarkan’ın da villasının değer kaybetmesinden dolayı tepki gösterdiğini öne sürdü.  Kaz Dağları'nda altın madeni için ağaçların kesilmesine "Rant uğruna nasıl satılabilir böyle?" diyen Tarkan, 2010 yılında aynı bölgede villa satın alması dikkatlerin üzerine çekilmesine neden oldu.YETER ARTIK!“Rant uğruna feda edilen Hasankeyf’ler, Allianoi’ler” diyerek sosyal medya hesabı instagram üzerinden tepki gösteren Tarkan, “Karadeniz’in dereleri, ormanları. Dikilen çirkin beton yığınları için kesilen binlerce yıllık zeytin ağaçları. Kurutulan göller, kirletilen, zehirlenen denizler, topraklar. Altın için feda edilen güzelim Kaz dağları ormanları.Bu ne bitmek bilmeyen bir para ve güç hırsıdır. İnsan ülkesinin doğasını, tarihini, kültürünü rant uğruna bir kalemde nasıl satabilir böyle?Dünyanın neredeyse her yerinde durum aynı.Halkın oylarıyla bulundukları noktaya gelen yetkililer kendilerini o ülkenin sahibi sanıp istediklerini yapma hakkını kendilerinde nasıl buluyorlar?Vatandaş kendi toprağını, doğasını savunmaya, korumaya kalktığında bir de vatandaşa ayar verip, kafa tutup, tehditler savuruyorlar.Yeter artık. Bi durun, kendinize gelin.Sizlere emanet edilen bu topraklara ve de temsilcisi olduğunuz halkınıza ihanet etmeyin artık. Bi elinizi kalbinize koyun da vicdanınıza kulak verin artık. Rant için bu doğa katliamlarına bir son verin artık.” İfadelerini kullandı.MADEN ŞİRKETİNE TEPKİ GÖSTERDİ!Kanadalı Alamos Gold şirketinin Çanakkale Kaz Dağları'nda yaptığı ağaç katliamına tepki gösteren Tarkan’ın Kaz Dağlarının, Akçay, Edremit, Altınoluk gibi sahile yakın kısımlarında yapılan villardan bir tanesini almıştı. Durumun ironik tarafı da villa alması gösterildi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@