Kemal Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı olmazsa kim aday gösterilecek? Kulislerden flaş yorum!

Cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaşırken 6'lı masada Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konuşuluyor. Peki, Kılıçdaroğlu aday olmazsa kim olacak? Kulislerden CHP mesajı.

Gündem 05.06.2022 - 10:26 05.06.2022 - 10:26 Büşra Uluşen

2023 seçimleri için siyasi partilerin çalışmaları devam ederken 6'lı ittifak masasının adayı henüz belirlenmedi. Kulislerde adaylık için Kemal Kılıçdaroğlu'nun ismi baskın gelirken bir yandan da Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu'nun adaylığına da sıcak bakılıyor. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, daha önce aday olabileceğinin sinyallerini vermiş ve adaylığını kabul etmeyenlere rest çekmişti. Cumhurbaşkanı adaylarını ne zaman açıklayacakları sorusuna ise ' Cumhur ittifakının açıkladığı zaman ' yanıtını vermişti.

Kılıçdaroğlu'nun adaylığı kabul edilmezse kim aday olacak?

CHP kulislerinde, Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına artık kesin gözüyle bakılıyor. 6'lı masadan Kılıçdaroğlu dışında bir ismin aday çıkması halinde ise CHP tabanında o kişinin kabul görmeyeceği ifade ediliyor. Kılıçdaroğlu her ne kadar henüz adaylığını dillendirmemiş olsa da, 6'lı masanın bir sonraki toplantısında bunu dile getireceği ve aday olmak istediğini açıklayacağı iddia ediliyor. 

Daha önce de Kemal Kılıçdaroğlu'nun 6'lı masaya adaylığını kabul ettirememesi durumunda Haluk Koç'u önereceği ileri sürülmüştü. Adı geçen diğer adaylara bakıldığında ise Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş, belediye başkanlığı görevlerini sürdürdüklerini ve cumhurbaşkanlığı adaylığının masalarında olmadığını dile getirmişlerdi.

CHP tarafı Kılıçdaroğlu'nu istiyor

Cumhuriyet Halk Partisi mensuplarının Kılıçdaroğlu'nun adaylığına ilişkin yaptığı açıklamaya, CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı'dan destek gelmişti. 6'lı masadan Kemal Kılıçdaroğlu'nun çıkmasını beklediklerini söyleyen Akıllı, bundan sonraki sürecin, genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun lehine gelişmesini beklediğini ifade etmişti. 

Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olmaması durumunda 6'lı masadan kimin aday gösterileceği ise gizemini koruyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@