Kemal Kılıçdaroğlu Elektriği Kesilen Vatandaşları Ziyaret Etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisi gibi elektriği kesilen vatandaşları ziyaret etti. Ziyaret sırasında açıklamalarda bulundu.

Gündem 23.04.2022 - 11:27 23.04.2022 - 11:27 Gülşah Konuk Akın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz şubat ayında enerji fiyatlarının artması nedeniyle fazla gelen elektrik faturalarına yapılan zammın geri alınması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenmiş ve zamlar geri alınana kadar faturalarını ödemeyeceğini söylemişti. Aylardır faturalarını ödemeyen Kılıçdaroğlu'nun elektriği kesildi. Elektriğin kesilme haberini eşinden alan Kılıçdaroğlu ardından sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı ve bir video yayınladı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun elektriğini kesilmesi Dünya basınının gündeminde de yer aldı.

k1-2

ELEKTRİĞİ KESİLEN VATANDAŞLARA ZİYARET

Kılıçdaroğlu Ankara Mamak'ta kendisi gibi evinin elektriği kesilen vatandaşları ziyaret etti. Ziyaretinin ardından Çocuk Esirgeme Kurumu'nda yetişmiş olan ve evinin elektriği kesilen bir vatandaş ile açıklama yaptı. Elektrik kesintilerinin beraberinde getirdiği tehlikeleri, umutsuzlukları topluma anlatmaya çalıştığını söyleyen Kılıçdaroğlu, elektriğin bir insanlık hakkı olduğunu, hiçbir vatandaşın elektriksiz bırakılamayacağını söyleyerek iktidarın vatandaşı dinlemesi, sorunlarını çözmesi gerektiğini vurguladı.

52

Türkiye'de evinde elektrik olmayan pek çok vatandaş olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu:"Ama bunların tamamını çözmek mümkündür, kısa sürede çözmek mümkündür. İnşallah bunların tamamını yapacağım. Umudunu hiçbir zaman kaybetme, senin umudunu hayata geçirmek benim temel görevimdir.  dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yanında bulunan Çocuk Esirgeme Kurumu'nda yetişmiş, şu anda evinde elektrik olmayan vatandaş gibi hayat mücadelesi veren çok sayıda kişi olduğunu, sosyal devletin bu kişilere sahip çıkmasının görev olduğunu, bu temel görevi yerine getirmek için kendisinin çaba harcadığını söyledi. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@