Kemal Kılıçdaroğlu'dan Görüşmeye Dair 'Doğrudur' İfadesine İlk Açıklama Geldi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, siyaset gündeminin en önemli konu başlığı haline gelen CHP'li ismin Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmesine dair konuşmasının detaylarını açıkladı.

Gündem 25.11.2019 - 11:19 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, siyaset gündeminin en önemli konu başlığı haline gelen CHP'li ismin Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmesine dair konuşmasının detaylarını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li bir ismin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesine dair 'Doğrudur' ifadesini kullanmıştı. Canlı yayınlanan bir televizyon programında yapılan bu açıklamanın ardından kumpas iddiaları gündeme gelmiş ve siyaset dünyası bu konuyu konuşur olmuştu. Söz konusu dair tüm gözler CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na çevrilmişti. Televizyon kanalında yapmış olduğu açıklamasına ilişkin ise CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Hürriyet Gazetesine özel açıklamalarda bulundu. DOĞRUDUR İFADESİ İLE NE DEMEK İSTEDİĞİNİ AÇIKLADICHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yapmış olduğu konuşmasında iddiaların odağında ki isim Atilla Hakan ile yedi senedir görüşmediğini açıkladı.Bu konuda ki açıklamalarında; Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen CHP'li isimlerin olduğuna dair öteden beri duyumlar geldiğini ifade eden CHP Lideri Kılıçdaroğlu neden doğrudur ifadesini kullandığına ilişkin şu sözleri söyledi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun O Konuşması"Bana da ‘Bazı CHP’liler saraya gitti’ şeklinde duyumlar geldi. Öteden beri geliyor. Elinizde kanıt varsa seslendirirsiniz. Kanıt yoksa seslendirmezsiniz. Sadece bana değil, birçok kişiye gitti. “Dedikodudur” dedim. Doğru mudur, yanlış mıdır, bilmiyorum. Erdoğan’ın CHP’yi karıştırma girişimi için ‘Doğrudur’ dedim.Erdoğan’ın CHP’yi karıştırmak ve partinin içişlerine müdahil olmak için birçok şey yaptığını biliyoruz. Millet İttifakı’nı karıştırmak, dedikodu üretmek ve devletin yetkililerini kullanmak gibi. Böyle bir şey olunca (haber yayınlanınca) ‘Doğrudur’ dedim. Bu olayı Rahmi Turan yazdığı zaman bir şey demedim. “Gazeteci haber almıştır” dedim. Bir yorumdur. Rahmi Turan, ertesi gün devam etti. Üçüncü gün Fox TV’ye çıktığımda, bu soru soruldu. Partiyi karıştırmanın Erdoğan’ın amaçlarından biri olduğunu söyledim. ‘Doğrudur’ dedim. Gidenlere dair bir bilgim varmış gibi çarpıtılmak isteniyor."Konuşmasının sonunda Muharrem İnce'nin açıklamalarına ilişkinde soruyu yanıtlayan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu süreçte hiç kimsenin Saray'a hizmet eder hale gelmemesi gerektiği ifadelerine yer verdi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@